Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministr se zastal novinářů, stěžoval si na Rakušany

Česko

  16:20
KLADRUBY - Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg si stěžoval na rakouském velvyslanectví kvůli diskriminaci českých občanů během rakouských blokád hranic.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

"Nebyla to tak strašná věc, ale přeci jen jsem chtěl připomenout, že se nemá dělati," řekl Schwarzenberg v dopise rakouské velvyslankyni Margot Klestilové-Löfflerové.

Šéf české diplomacie vyslyšel otevřenou žádost novináře Jiřího X. Doležala, který v týdeníku Reflex napsal, že byl rakouskými úřady na silnici u hraničního přechodu Wullowitz "hrubě diskriminován" a byl svědkem diskriminace dvou dalších českých občanů.

Podle Doležala Rakušané nepustupovali stejným způsobem v přístupu k právu blokovat cizí vozidla. rakouští policisté nijak nelegitimovali aktivisty, kteří novináře napadli, když s kolegou blokoval průjezdu nákladního automobilu. Rakouští policisté také pokutovali českou řidičku, která použila klakson, a naopak nechali bez pokuty nedaleko stojící aktivisty používající sirénu.

Spory o Temelín opět nabývají na síle. Aktivisté pořádají jednu blokádu hranic za druhou a plánují, že zablokují všechny hraniční přechody.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!