26. února 2019 15:43, aktualizováno  16:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministr zemědělství Toman podepsal přihlášku do ČSSD. Chce podpořit Hamáčka

Ministr zemědělství Miroslav Toman oznámil 26. února v Lidovém domě, že hodlá... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr zemědělství Miroslav Toman oznámil 26. února v Lidovém domě, že hodlá... | foto: ČTK

PRAHA Ministr zemědělství Miroslav Toman v úterý podepsal přihlášku do sociální demokracie. Chce tím podpořit předsedu Jana Hamáčka a vedení strany před nadcházejícím volebním sjezdem v Hradci Králové. Toman to v úterý řekl novinářům v Lidovém domě, sídle ČSSD.

O stranické funkce nemá Toman zájem, chce se dál věnovat odborné činnosti. Připomněl, že stanovy ČSSD ani jeho kandidaturu neumožňují. Toman byl dosud nestraník, kterého do koaliční vlády Andreje Babiše (ANO) nominovala sociální demokracie.

Toman prohlásil, že jeho dosavadní spolupráce s Hamáčkem ve vládě funguje a že pro něj bylo ctí, když ho sociální demokracie loni navrhla do vlády. Nyní chce současnému vedení ČSSD vyjádřit podporu tím, že se stane členem strany. „Rozhodně nemám ambici dělat velkou politiku, já chci podpořit sociální demokracii a chci se věnovat svojí odborné činnosti,“ řekl ministr. Volební sjezd ČSSD se bude konat v pátek a sobotu v Hradci Králové.

26.února 2019 v 16:03, příspěvek archivován: 26.února 2019 v 16:26

Mirek Toman splnil slib a podepsal dnes přihlášku do ČSSD. Ministr zemědělství ve vládě prosazuje naše priority a jsem rád, že posílí řady sociální demokracie. https://t.co/EatwVuPU5p

Tomanův krok ocenil i Hamáček. „Mirek Toman splnil slib a podepsal dnes přihlášku do ČSSD. Ministr zemědělství ve vládě prosazuje naše priority a jsem rád, že posílí řady sociální demokracie,“ napsal šéf ČSSD a ministr vnitra v úterý na Twitteru. Přidal i fotografii, na níž stojí s Tomanem a jeho vyplněnou přihláškou do strany.

Devětapadesátiletý Toman je považován za člověka blízkého prezidentu Miloši Zemanovi. Ministrem zemědělství byl i v letech 2013 až 2014 ve vládě Jiřího Rusnoka, která vznikla ze Zemanovy iniciativy přes nesouhlas většiny stran zastoupených ve Sněmovně a nezískala důvěru poslanců.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz