Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ministryně Hanáková propaguje na služebním webu svou stranu

Česko

  13:09
PRAHA - Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) si plete web svého úřadu se stranickým. Vedle informací z kulturní oblasti na homepage ministerských stránek ještě včera hlásala: Podporuji Petra Gazdíka v kandidatuře na hejtmana. LN to odhalily při sondě, jak fungují weby státních úřadů.

Resort kultury však na tom, že politicky agituje za státní peníze, neviděl nic divného. „Ministerstvo má úzkou vazbu na politický subjekt, který zastupuje pan Gazdík. Jeho členkou je i ministryně kultury,“ obhajovala včera text šéfka kabinetu ministryně Markéta Ševčíková. Pro LN uvedla, že text uvádí řadu spojitostí s kulturní politikou.

Ministryně kultury Alena Hanáková si plete weby.

Na webu Ministerstva kultury dává své sympatie Petru Gazdíkovi.

PSALI JSME:

To nebyla pravda. Text o 30 řádcích neobsahoval jedinou spojitost Gazdíka s resortem. Hanáková ho chválila za jiné oblasti.

Gazdík přiznal, že něco podobného není namístě. Že je sice s ­ministryní zvolen za stejný subjekt, ale nemá spojitost s úřadem. On i Hanáková pocházejí ze Zlínského kraje, Gazdík tam chce být hejtmanem. „O ­nic takového jsem ji nežádal, o textu nevím,“ řekl.

 

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...