14. srpna 2012 13:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministryně Hanáková propaguje na služebním webu svou stranu

Alena Hanáková.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alena Hanáková. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) si plete web svého úřadu se stranickým. Vedle informací z kulturní oblasti na homepage ministerských stránek ještě včera hlásala: Podporuji Petra Gazdíka v kandidatuře na hejtmana. LN to odhalily při sondě, jak fungují weby státních úřadů.

Resort kultury však na tom, že politicky agituje za státní peníze, neviděl nic divného. „Ministerstvo má úzkou vazbu na politický subjekt, který zastupuje pan Gazdík. Jeho členkou je i ministryně kultury,“ obhajovala včera text šéfka kabinetu ministryně Markéta Ševčíková. Pro LN uvedla, že text uvádí řadu spojitostí s kulturní politikou.

Ministryně Alena Hanáková si plete weby

Ministryně kultury Alena Hanáková si plete weby.

Na webu Ministerstva kultury dává své sympatie Petru Gazdíkovi.

Na webu Ministerstva kultury dává své sympatie Petru Gazdíkovi.

PSALI JSME:

To nebyla pravda. Text o 30 řádcích neobsahoval jedinou spojitost Gazdíka s resortem. Hanáková ho chválila za jiné oblasti.


Gazdík přiznal, že něco podobného není namístě. Že je sice s ­ministryní zvolen za stejný subjekt, ale nemá spojitost s úřadem. On i Hanáková pocházejí ze Zlínského kraje, Gazdík tam chce být hejtmanem. „O ­nic takového jsem ji nežádal, o textu nevím,“ řekl.

 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!