Přestože mělo jít o širokou diskusi, bylo zjevné, že pozvání dostali jen ti, kdo maturitu nechtějí. „Jsem trošku rozpačitá z průběhu diskuse. Jsou pozváni jen odpůrci, jak jsem pochopila, a moderování směřuje spíš k tomu, maturity poškodit. Dobře, pro mne je to jedno fórum, budu v tom pokračovat,“ řekla Kopicová.
Někteří učitelé kritizovali samotný fakt zavedení státních maturit, raději by byli, aby jim nikdo do této zkoušky nezasahoval. „Vypadá to, jako bych nebyla kompetentní k vykonání zkoušky, na kterou žáky čtyři roky připravuji,“ reagovala jedna z učitelek. Kantorům vadí i školení, která musí absolvovat, považují je za zbytečná. Nelíbí se jim ani to, jak některé zkoušky vypadají a z čeho se skládají. „Podoba maturit vzešla právě z diskuse s učiteli. Je ale jasné, že se žádným modelem nezavděčíme všem,“ reagoval Pavel Zelený, který má přípravu maturit na starosti.


















