Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: ‚Kampaň‘. Ministryně spravedlnosti Malá rezignuje, dočasně ji zřejmě ve vládě nahradí Babiš

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 147
  • Poslední: 10.7.2018 12:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 10.7.2018 10:53

Je dobré se podívat, jak se k tomu křivák komunista Bureš staví:

„Paní Malá řekla, že má čisté svědomí, je tam nějaký vedoucí práce. Paní Malá se zachovala statečně, bylo to pro ni těžké. Ale bylo jasné, že není zájem slyšet její argumenty,“ stojí si za svým Babiš."

J. Rojšl 10.7.2018 10:49

Nó ještě tam má Andrejko ještě jednu právnici "jako stehno", která své spolustraníky obhajuje "právo neprávo" - je to krásná pizizubka a chytrá jako rádio - děvče s krásně udělanými VELKÝMI zuby a v kritické době působící na fakultě právnické ZČU v Plzni jako vedoucí katedry trestního práva...

Čest její památce !

P. Skřivan 10.7.2018 10:29

No správně soudruzi: je to hon na Babiše. A proč ne, když nám dosazuje "odborníky" kvality dělnických ředitelů a sám má na sobě trestní stíhání ?! Soudný člověk by tam vůbec nelezl. Na ksindl je ovšem třeba uspořádat hon.

P. Aron 10.7.2018 7:34

Prostě jí uštvali. Celé je to hon na Babiše. To co jí vyčítají je při psaní diplomek podle mě běžné. Ať se podělí o zkušenosti nedávní absolventi, Nebo sepíší naprosté nesmysly.

Z seznamu diplomových prací :

Student: Jan Dužda

Název absolventské práce: Sexuální a vylučovací slovní zásoba a kontexty jejího užívání v romštině

Anotace: Tato bakalářská práce pojednává o užívání sexuální a vylučovací slovní zásoby v komunitě rokycanských Romů v různých jazykových situacích. Z hlediska funkce sexuální a vylučovací slovní zásoby poukazují na různé kontexty užití a narážím také na tabuizované situace. Závěrečná část bakalářské práce analyzuje výskyt sexuální a vylučovac&iac ute; slovní zásoby v různých sférách romského umění.

Vedoucí práce: Mgr. Michael Beníšek

Škola: Univerzita Karlova — Filozofická fakulta

Obor studia: Romistika (ROM)

Cikánský fekálismus — na levičáckých humanitních oborech je to vědecky hodnotné téma. Autor za tuto práci získal diplom a titul Bc.

J. Novák 10.7.2018 7:41

Pane, pletete hrusky s jablky. Nikdo neresi tema prace, ale to, ze nektere pasaze opraskla a lze to dokazat. A nikdo nikoho nestve - kdyz mam maslo na hlave, nelezu do politiky. Ze me budou honit novinari, s tim musim pocitat. A uz ten dobytek prestante branit a uznejte, ze jste slapl do fialek

R. Houška 10.7.2018 8:19

Pán má nejspíš vysokou školu života a diplomka kolem něho nikdy ani neproletěla.

P. Aron 10.7.2018 8:21

Typický internetový diskutér. Víte jaký je rozdíl mezi diskusí ad hominem a ad rem ?

R. Houška 10.7.2018 8:25

Pro diskuzi s fanatikem vašeho typu je ad rem ztráta času...

P. Aron 10.7.2018 10:17

Víte co znamená slovo fanatik ?

P. Aron 10.7.2018 8:20

Uvědomujete si, že tímto způsobem najdou novináři prakticky na každého něco ? A vy víte něco o tom, jak se píšou diplomky ? Diplomka jo většinou směs nějakých dat o něčem a k tomu omáčka citací. A rozlišovat co je citace a co moje úvaha, kterou jsem si z přečtení zapamatoval a nastudoval je těžké. Většina našich znalostí je "plagiát" A vyjadřovat se o někom o kom vím jen z novin jako o dobytku svědčí hlavně o vás a o tom, jak se snadno dáte zmanipulovat.

J. Novák 10.7.2018 10:16

S tím musí každý počítat. Vedl jsem disertační práci jednomu politikovi na lokální úrovni a byl dvojnásob opatrný na to, co do ní napíše a jak, protože rovnou předpokládal, že jeho práce by se mohla ocitnout pod ještě větším drobnohledem, než práce jiných, veřejně "neznámých" studentů. Ale jak jsem psal níže - v době kdy práci psala Malá, nebyly možnosti na odhalení plagiátu zdaleka takové jako teď.

P. Skřivan 10.7.2018 10:21

Kromě toho, že jaksi nechápete, co je plagiát, tak ani netušíte, že opisovat práci není jen tak: jde o trestný čin spáchaný na autorovi originální práce a zde prokázaný mimo jakoukoli pochybnost. 11 stran není maličkost a náhoda už nejsou 4 řádky. Takže o tom víte veliké kulové, což Vám ovšem nebrání o tom plácat, plácat, opakovat výmysly, nesmysly furt dokola.

Přitom ona asi neopisovala. To nejspíš opsal někdo za ní. Tehdy měla prču, jak snadno dostala diplom. Dneska kňučí, že jí to připravilo o post ministryně, který s ohledem na to, že zjevně nemá ani základní právnické vzdělání, podle toho co plácá, neměla nikdy mít šanci dostat. Prostě to jsou ti Babišovi odborníci kvalit dělnických ředitelů. Jednou komunista, navždy komunista a Babiš byl komunista tzv. kovaný. Musel být, protože jinak by nemohl být na PZO.

J. Novák 10.7.2018 10:13

Není to běžné a je to důvod k neobhájení práce. Software na kontrolu plagiátorství se ale výrazně zdokonalil, takže to co dokážeme u studentů odhalit nyní, jsme dříve odhalit nedokázali. Předpokládám, že zaměňujete citování a plagiátorství, přičemž podstatný rozdíl je v délce nepozměněného textu a uvedení zdroje daného textu. Své studenty nutím neuvádět v pracích byť jen jeden celý odstavec ocitovaný od jednoho autora, ti nejlepší kompilují na řadě míst i jedno souvětí z více zdrojů, z nichž každý je uveden. To je citování a do rešeršní části práce patří. Okopírovat několik stránek včetně chyb a ještě ani neocitovat jejich autora je plagiátorství, kterého se může dopustit jen podvodník a lempl.

P. Čech 10.7.2018 7:14

Nějak se mi to nezdá a nelíbí. Vždy, když přestanou účinkovat akce t.zv. opozičních politiků a jejich nohsledů - novinářů, objeví se okamžitě nové a nové "kauzy". Vždy se především jedná o všelijaké novinářské "zprávy", opřené o nejmenované "experty". Celá tato dění sebou nesou silný nádech skutečnosti, že byla záměrně vyrobena. Opozičními politiky, novináři a ovčany, kteří jen říkají to, co jim jmenovaní nakukají. Zdá se, a nejen zdá, že celé toto dění je režírováno někým, kdo nemá zájem o fungování státu a než by přišel o moc (Kalousek, Fiala, Pospíšil, Bartoš, Farský, Gazdík, Bělobrádek, Filip, ale i Hamáček, Poche a jim podobní), radějí vyvolávají chaos a zmatek, v konečném důsledku anarchii. Bohužel, toto u nás dovoluje a snad i předjímá ona volná soutěž politických stran, která nemá stanovena žádná pravidla. A tak to vidím já.

P. Haraším 10.7.2018 7:17

Tak už jste se vyžblebtl a teď už je Vám lépe.

J. Novák 10.7.2018 7:37

Vzdy me pobavi tyto konspiracni teorie. Pane, skutecnost je daleko jednodussi. Volici si zvolili svine, ktere nemaji nejmensi zpetnou vazbu ve svem chovani a kazdy z nich ma za sebou mnozstvi podrazu, aby se vyskrabal nahoru. A tzv. novinarska kampan je jen to, ze se to svinstvo vytahne na svetlo. A napr. Mala a Babis se divi. Politicka moralka se poplivana vali v bahne. To je vse, zadne rezirovani a konspirace

P. Čech 10.7.2018 12:24

Hm, a myslíte si snad, že když se všelijaké tyto věci vytahují na světlo (podle mne jsou účelově vyráběny) že bude náš stát fungovat lépe? Svatá prostoto. Přinejmenším stát nebude fungovat vůbec. Naštěstí máme u nás dost rozumných lidí, kteří tyto eskapády politiků a novinářů utnou. Prostě bude fungovat menšinová vláda a když to jinak nejde (volná soutěž politických stran), tak s podporou komunistů. Z toho sice nejsem vůbec nadšen, ale politici politických stran a STAN takto rozdali karty. Podporovaní Pražáky, neziskovými organizacemi, sluníčkáři a ovčany.

R. Houška 10.7.2018 8:21

Chtěl bys zase klid na práci podle Biľaka, co soudruhu!

P. Čech 10.7.2018 12:28

Neurážejte mne, pane Houško, já Vám také nenadávám. Pokud si myslíte, že lidé chtějí chaos, zmatek a zmar, potom se velice mýlíte. Lidé dali ve volbách dost jednoznačně najevo, že chtějí pořádek a klidný život. Tento politický systém, který si říká drze parlamentní demokracie nechtějí. Chtějí skutečnou demokracii a ano, klid na práci. To nemá s krejčím Bilakem nic polečného. Ale tomu Vy asi nerozumíte.

J. Sýkora 10.7.2018 6:10

Neuvěřitelná sebranka, co nám ji soudruzi z KSČ, Hradu, Stb a KGB dotlačili do čela státu.

Fakt si někdo myslí, ž s tuhletím v čele "ANO bude líp"?

To bude šeredná kocovina po probuzení...

J. Novák 10.7.2018 7:42

Pletete se, do cela ji dotlacili volici. Zadni spiklenci, ale tupy cesky volic

V. Student 10.7.2018 0:16

To, že ta paní rezignuje, dokazuje, že má IQ vyšší než 70 bodů. Gratulujeme!

F. Grimes 9.7.2018 23:49

Zajímavé že v minulé vládě měl ministr vnitra Chovanec kompletně koupený diplom, včetně diplomky. Vystudoval práva v plzni za zhruba 2 týdny. Toto je ve srovnání s tím prkotina. Ale z nějakého důvodu opozici a novinářům vadí víc toto. Já nejsem loajální žádné straně, včetně Babišovců, a tak si to pokrytectví můžu užívat v plné parádě od těch co jsou.

J. Sýkora 10.7.2018 6:11

A ani soudruhu prezidentovi a ministru financí to nevadilo...

:D

F. Grimes 10.7.2018 9:24

Tak ministr financí s tím toho moc neměl společného v minulé vládě. Spíš to mělo vadit Premiérovi který ho jmenoval a předsedovi strany kterou reprezentoval.

O. Slejsarová 10.7.2018 6:37

Máte pravdu, stejně tak po skandálu s doktorskou prací poslance Bendy.

P. Aron 10.7.2018 7:34

Přesně tak.

J. Urban 9.7.2018 23:48

kůva, to je nářez, tahle "vláda" - ale co bychom chtěli od estébáctva, které - zcela logicky - podporují komouši

P. Aron 10.7.2018 7:36

Víte kolik už máme nových udavačů ? Na takovém FB je jich už plno a chlubí se tím koho všeho nahlásili.

P. Stepanek 9.7.2018 22:59

Jen se ptám, to opravdu novináři z STB plátků kontrolují každého ministra a jeho diplomové práce? Nebo to bylo takto vymyšleno, že se budeme hádat o králičí výkaly a AB nastoupí v klidu do vězení, pardon, na spravedlnost?

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...