Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Mirku, bez peněz do kampaně nelez'. Langer přispěl Topolánkovi na boj o Hrad

Česko

  16:40
PRAHA - Bývalý ministr vnitra Ivan Langer přispěl na účet prezidentské kampaně Miroslava Topolánka. Exministr kandidátovi poslal na otevřený účet celkem 50 000 korun. „Mirku, bez peněz do kampaně nelez,“ připsal k penězům jako osobní vzkaz.

Exministr vnitra Ivan Langer na snímku z roku 2012. foto: MAFRA - Michal Šula

„Dokáže vykonávat funkci způsobem, jakým si přejeme, aby byla vykonávána funkce prezidenta republiky jako hlavy ústavního systému. Má odpovídající politickou zkušenost,” sdělil Langer pro Seznam.cz důvody svého příspěvku Topolánkovi. Jestli mu přispěje na kampaň i dalším peněžním darem, neprozradil.

„Když bude potřeba, tak podle svých povinností a daňového přiznání rád pomůžu,“ dodal Langer.

Vzkaz od Ivana Langera.

Kromě Langerových peněz se na Topolánkově transparentním účtu objevilo několik větších finančních transakcí. Každá z nich měla hodnotu 50 000 korun.

Padesátitisícové finanční sumy poslala Topolánkovi také společnost Coloseum restaurants, s. r. o., JUDr. Andrea Lorenc nebo hlučínský podnikatel Leo Matloch.

Ivan Langer dříve působil jako ministr vnitra mezi lety 2007 až 2009, kdy byl premiérem Miroslav Topolánek. V červnu 2009 poté Langera nahradila úřednická vláda. Dnes exministr pracuje jako advokát a společník v advokátní kanceláři Pečený, Fučík, Langer.

Autor: