Místo hejtmana tentokrát auto vyhrál lékař

BRNO Hejtman vyhrál auto, primátor luxusní zájezd. Loňský Brněnský předvánoční galavečer ukázal, co všechno umí náhoda. V sobotu se brněnské osobnosti sešly v interhotelu Voroněž znovu – ale náhoda už při politicích nestála. Osudí tentokrát „ocenilo“ běžné hosty. Hlavní cenu automobil Ford Fiesta vyhrál primář Fakultní nemocnice u svaté Anny Ivan Čapov, který přišel převzít charitativní výtěžek večera..

Právě náhoda mu ale předtím přihrála ještě jednu kuriózní cenu – občerstvení v restauracích McDonald’s podnikatelky Renaty Baierové v hodnotě deset tisíc korun. Celé losování kontroloval notář i státní dozor.

Losy do tomboly stály 299 korun. Další peníze vybrali účastníci mezi sebou a při dobročinné aukci, kde například obraz Richarda Peška vydělal 51 tisíc korun. „Nemocnice získala 707 tisíc korun,“ sečetl Ondřej Morávek ze společnosti Snip a Co. Za osmnáct let akce pomohla potřebným asi 11 miliony..

Loňský ročník provázela náhoda: primátor Roman Onderka vyhrál zájezd do Egypta a hejtman Michal Hašek fiestu od Fordu Rašino. Hejtman krátce po večeru a primátor poté, co výhra vyšla najevo, dali raději ceny na dobročinné účely.

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.