Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Místo platu alkohol

Česko

  13:56
OLOMOUC - Neobvyklou odměnu nabízel číšníkům hospodský v Luběnicích na Olomoucku. Zaměstnanci jako mzdu dostali buď deset procent z tržby, nebo si mohli plat zdarma odpít.
Na praktiky šestatřicetiletého muže se však zaměřila policie. Hospodu v rodinném domě totiž provozoval bez živnostenského oprávnění. Policisté ho viní rovněž ze zpronevěry a podvodu. Způsobil prý škodu téměř 90.000 korun.

Podle policistů muž restauraci s výčepem a herním sálem provozoval neoprávněně od listopadu 2000 do loňského prosince.  "Při hostinské činnosti využíval i jiné osoby jako číšníky. Za odměnu jim nabízel deset procent z tržby, nebo jim nabízel možnost výplatu si v restauraci zdarma odpít," informovala olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Policisté falešného hostinského viní i ze zpronevěry. Neoprávněně užíval dva výherní automaty. Firmě, od níž zařízení získal, způsobil škodu přes 37.000 korun. Na nekalé jednání muže doplatil i pivovar Litovel. Muž si v něm převzal 22 padesátilitrových sudů, které však později až na jeden kus vyměnil u jiných prodejců za pivo. Po písemné výzvě společnosti, aby sudy vrátil, odevzdal jen jeden. Pivovaru tak způsobil škodu 43.000 korun.

Muž se údajně dopustil i podvodu. V září 2004 vylákal v Lutíně na Olomoucku půjčku 8500 korun, ale peníze nevrátil. Za protiprávní jednání mu hrozí až tři roky vězení.
Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat