21. června 2019 19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Místopředseda TOP 09 Czernin oznámil kandidaturu na předsedu strany. Vadí mu, že Pospíšil míří do Bruselu

Tomáš Czernin z Top 09 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Czernin z Top 09 | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Praha Místopředseda TOP 09 a senátor Tomáš Czernin bude kandidovat na předsedu strany, kterého členové TOP 09 vyberou letos na podzim. Oznámil to v pátek na Facebooku. Czernin uvedl, že chce zvýšit přitažlivost TOP 09 pro voliče. TOP 09 nyní vede Jiří Pospíšil, kterého Czernin podle serveru iDNES.cz kritizoval za to, že je zároveň šéfem strany a europoslancem.

Stejně se již dříve vyjádřil předseda poslaneckého klubu strany Miroslav Kalousek. Nynější šéf TOP 09 zatím nepotvrdil, zda bude post obhajovat.

„Chci zvýšit voličskou přitažlivost a politickou váhu TOP 09 jejím unikátním programem proevropské konzervativní strany,“ sdělil ke své kandidatuře Czernin. „V době postbabišovské budeme muset dohnat stagnaci ve všech oblastech modernizace a konkurenceschopnosti země, které vláda zanedbala,“ doplnil.

Předseda TOP 09 by neměl být podle Czernina zároveň poslancem Evropského parlamentu, jako Pospíšil. „Domnívám se, že jde těžko skloubit být europoslancem a současně předsedou strany,“ řekl Czernin iDNES.cz.

Stejně kritizoval Pospíšila již po květnových volbách, v nichž Pospíšil obhájil křeslo v Evropském parlamentu, bývalý předseda TOP 09 Kalousek. „Je třeba mít kandidáta, který opravdu bude mít tu stranu v centru pozornosti a povede ji do voleb do Poslanecké sněmovny,“ řekl nyní iDNES.cz. Pospíšil na serveru v reakci na to uvedl, že Kalousek vyjádřeními v médiích poškozuje pozici TOP 09 při aktuálním jednání s hnutím STAN o případné společné kandidatuře v krajských a sněmovních volbách. 

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VÝROBY-MONTÁŽ (2-3 SMĚNY)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč