Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Místostarosta Mariánských Lázní prý žádal o úplatek za ovlivnění rady

Česko

  20:38
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Kriminalisté ve čtvrtek zadrželi místostarostu Mariánských Lázní Petra Horkého (ČSSD). Spolu s ním byl zadržen i majitel soukromé firmy z Plzně. Podle televize Prima jsou podezřelí z toho, že po jiném podnikateli chtěli úplatek za to, že Horký bude na městské radě hlasovat v jeho prospěch. Televize uvedla, že Horký už tak v minulosti hlasoval.

Šedá ekonomika. foto: Shutterstock

Policie ani státní zastupitelství se k případu zatím nechtějí vyjadřovat. Servery Novinky.cz a iDnes.cz uvedly, že Horký, který je mimo jiné čtyřkou na komunální kandidátce ČSSD, dnes nedorazil do práce. Podle Primy ho celý den vyslýchala policie, zatím ale není jasné, zda byl z něčeho obviněn nebo jestli skončí ve vazbě.

Další obvinění

Horký je v současné době stíhán i v jiné kauze. Policie ho na začátku roku obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci.

Horký údajně pověřil společnost z Karlových Varů poradenskou a konzultační činností podporující likvidaci tehdejší Podniku bytového hospodářství. Horký měl ale tuto činnost provádět z titulu své kvalifikace a postavení sám.

Na městském úřadě v Mariánských Lázních zasahovala policie i letos v květnu. Podle informací ČTK zabavila materiály a spisy v kanceláři vedoucího stavebního odboru mariánskolázeňské radnice Petra Humla. Údajně policii zajímaly materiály o některých územně plánovacích řízeních. Domovní prohlídku provedla údajně policie i v bydlišti vedoucího odboru v Chebu.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat