Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mariánské Lázně: zatčený místostarosta odstoupil z kandidátky ČSSD

Česko

  20:34
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (CHEBSKO) - Místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký, kterého ve čtvrtek zadrželi kriminalisté, odstoupil z kandidátky ČSSD do komunálních voleb a zároveň pozastavil svoje členství ve straně. V sobotu to řekl krajský šéf ČSSD Miloslav Čermák. Horkého policie podle dostupných informací už propustila, důvody jeho zadržení policisté ani státní zástupce zatím nekomentovali. V prohlášení ČSSD se zároveň uvádí, že proti Horkému bylo zahájeno trestní řízení.

Petr Horký, místostarosta Mariánských lázní za ČSSD, na snímku uprostřed. foto: MAFRA

"K 19. září pan doktor Petr Horký, který kandidoval za ČSSD v komunálních volbách v Mariánských Lázních v souvislosti se svým zatčením dne 18. září 2014 a následným zahájením trestního řízení proti jeho osobě, odstupuje z kandidátky ČSSD pro komunální volby... Zároveň z téhož důvodu pozastavuje své členství v ČSSD," uvádí se v prohlášení šéfa krajské ČSSD.

Horký podle Čermáka nechce celou událost dál nijak komentovat. Důvodem odstoupení z kandidátky i pozastavení členství ve straně je snaha nepoškozovat ČSSD. Na kandidátce do obecních voleb byl v Mariánských Lázních na čtvrtém místě. Po osmiletém působení v radě Karlovarského kraje byl Horký poslední čtyři roky místostarostou lázeňského města.

Kriminalisté ve čtvrtek zadrželi Horkého a majitele soukromé firmy z Plzně. Podle televize Prima jsou podezřelí z toho, že po jiném podnikateli chtěli úplatek za to, že Horký bude na městské radě hlasovat v jeho prospěch. Televize uvedla, že Horký už tak v minulosti hlasoval. Horký je v současné době stíhán i v jiné kauze.

Policie ho na začátku roku obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat