Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mariánské Lázně: zatčený místostarosta odstoupil z kandidátky ČSSD

Česko

  20:34
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (CHEBSKO) - Místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký, kterého ve čtvrtek zadrželi kriminalisté, odstoupil z kandidátky ČSSD do komunálních voleb a zároveň pozastavil svoje členství ve straně. V sobotu to řekl krajský šéf ČSSD Miloslav Čermák. Horkého policie podle dostupných informací už propustila, důvody jeho zadržení policisté ani státní zástupce zatím nekomentovali. V prohlášení ČSSD se zároveň uvádí, že proti Horkému bylo zahájeno trestní řízení.

Petr Horký, místostarosta Mariánských lázní za ČSSD, na snímku uprostřed. foto: MAFRA

"K 19. září pan doktor Petr Horký, který kandidoval za ČSSD v komunálních volbách v Mariánských Lázních v souvislosti se svým zatčením dne 18. září 2014 a následným zahájením trestního řízení proti jeho osobě, odstupuje z kandidátky ČSSD pro komunální volby... Zároveň z téhož důvodu pozastavuje své členství v ČSSD," uvádí se v prohlášení šéfa krajské ČSSD.

Horký podle Čermáka nechce celou událost dál nijak komentovat. Důvodem odstoupení z kandidátky i pozastavení členství ve straně je snaha nepoškozovat ČSSD. Na kandidátce do obecních voleb byl v Mariánských Lázních na čtvrtém místě. Po osmiletém působení v radě Karlovarského kraje byl Horký poslední čtyři roky místostarostou lázeňského města.

Kriminalisté ve čtvrtek zadrželi Horkého a majitele soukromé firmy z Plzně. Podle televize Prima jsou podezřelí z toho, že po jiném podnikateli chtěli úplatek za to, že Horký bude na městské radě hlasovat v jeho prospěch. Televize uvedla, že Horký už tak v minulosti hlasoval. Horký je v současné době stíhán i v jiné kauze.

Policie ho na začátku roku obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku. V době od začátku února roku 2010 do konce února roku 2011 jako likvidátor podniku podle vyšetřování nehospodárně nakládal s majetkem státního podniku, který byl v likvidaci.

Autoři: ,