Úterý 13. dubna 2021svátek má Aleš 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mistr světa Jágr nesměl v televizi mluvit sám. ČT pozvala i Šlégra z ČSSD

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Velmi nezvykle se zachovala Česká televize pouhé dva dny před parlamentními volbami. S odvoláním na vyváženost dala zhruba půlhodinový prostor ve vysílání kandidátu ČSSD. A důvod? Pozvání slavného hokejisty Jaromíra Jágra, který ve středu vyjádřil podporu ODS, musí být prý vyváženo jiným slavným hokejistou - Jiřím Šlégrem.

Problém je však v tom, že Jágr v pořadu Hydepark hovořil převážně o hokeji jako čerstvý mistr světa, Jiří Šlégr pak především jako kandidát sociální demokracie.

Pořad Hydepark vysílá Česká televize na programu ČT 24 každý všední den po osmé hodině večerní. A tento pořad má stálou ustálenou strukturu - moderátor a televizní diváci kladou otázky jedinému hostu ve studiu. Až ve středu televize toto zaběhnuté schéma porušila a pozvala v citlivé předvolební době hosty dva - Jágra a Šlégra.

"Když naši sportovci triumfují na mezinárodní scéně, nemůže se to neprojevit před volbami na domácí politické scéně. Jaromír dnes podpořil ODS a to nezůstalo bez povšimnutí," uvedl moderátor pořadu Daniel Takáč důvod, kvůli kterému televize pozvala vedle Jágra i Šlégra. Zatímco však Jaromír Jágr nikam nekandiduje, je Jiří Šlégr dvojkou kandidátky ČSSD v Ústeckém kraji.

Jiří Šlégr a Jiří Paroubek

Vedení televize v tom žádný problém nevidí. "Jaromíra jsme měli objednaného už od pondělka, byl o něj eminentní zájem, ve středu odpoledne ale ohlásil, že podporuje ODS, tak jsme to museli nějak vyvážit. Navíc je Šlégr Jágrův kamarád a sám Jarda s tím neměl problém, souhlasil s tím, " uvedl ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich.

Fridrich svérázně odpověděl i na otázku, proč hovořil Jágr o hokeji a Šlégr o své volební kampani. "Je to interaktivní pořad, otázky neděláme my, ale diváci," řekl Fridrich.

Podle informací LN však byla situace ještě ostřejší. Dramaturgie pořadu nejdřív Jágrovi nabídla, aby se v Hyde Parku střetl s Jiřím Šlégrem přímo, s tím ale letošní mistr světa nesouhlasil. "Jágr řekl, že v takovém případě nepříjde," říká zdroj z České televize. Proto bylo středeční vydání pořadu překvapivě rozděleno do dvou částí.

Milan Fridrich programovou změnu brání. "Jágr nám svou účast potvrdil až včera večer, pár hodin poté, co veřejně vystoupil a podpořil ODS. A tím rozjel virtuální kampaň." Dodává, že televize by byla radši, kdyby hokejista přišel až po volbách, ale Jágr jim nedal na vybranou. Na otázku, proč k němu přidali volebního kandidáta, Fridrich odpovídá, že neměli na vybranou a nikoho vhodnějšího nenašli. "Trenér Růžička podpořil ČSSD 45 minut před pořadem, to už bylo pozdě."


, ,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...