Mistři na hokejisty Plzně neumí

Již potřetí v této sezoně prohráli úřadující mistři v nejvyšší soutěži s Plzní.

Tentokrát v prodloužení.

Sparta-Plzeň 4:5 v prodl.

PRAHA Hosté dokázali ve třetí třetině zlikvidovat dvoubrankové vedení úřadujícího mistra a v 65. minutě získali i druhý bod. O třetí porážce Sparty od Západočechů rozhodl nakonec svým druhým gólem v utkání v prodloužení Divíšek.

Sparta vstoupila do posledního zápasu před odletem do Petrohradu aktivně a brankář Málek měl hodně práce. Několikrát mu pomohlo, že sparťanům při zakončení utekl puk, ale přesto inkasoval jako první.

V 5. minutě jej překonal Netík, kterého nezastavil ani faul. Rozhodčí Minář nasadil přísný metr, často vylučoval a hosté toho využili k vyrovnání. Dubu překonal od modré obránce Benák. Málka pro změnu ve 13. minutě překvapil Melichárek. Od druhé třetiny nahradil Málka Altrichter, ale také on inkasoval, když ho prostřelil Netík. Cestovatel, jenž do Plzně přišel po angažmá ve Spartě, tak inkasoval, aniž by si připsal vážnější zákrok.

Domácí se však nepoučili, obranu nezlepšili a Plzeň využila dalších okének v jejich obraně. Vyrovnávající gól pak vsítila při powerplay. V prodloužení pak ukončil obrat hostů Divíšek.

„Nezískali jsme bod, ale dva ztratili,“ prohlásil kouč Sparty Marian Jelínek. „Za stavu 4:2 jsme nezvládli závěr.“ Plzeňský František Černý ho doplnil: „Nevzdali jsme se a až do konce se prali o výsledek. Nakonec se nám to povedlo.“

Branky a nahrávky: 5. Netík (Sivek), 13.

Melichárek (Štrba), 24. Netík (Ton), 41. Ton (Sivek) - 10. Benák (Divíšek), 31. Vlasák (L. Martinec), 56. Divíšek (Fabuš), 59. Dvořák (Derner), 65. Divíšek (Důras). Rozhodčí: Minář - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Kracík (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4711. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 - 0:1.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 39 5 6 6 22 76:144 33

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body