Mistrovství sveta ve fotbale Jižní Afrika 2010

DNES NA MS

* Skupina F 16.00 Slovensko - Itálie (ČT 2) komentuje Pavel Čapek Úřadující mistři světa příliš nechtějí spoléhat na ošidnou matematiku, při které by jim k postupu stačila i třetí remíza na turnaji za předpokladu, že Paraguay porazí Nový Zéland.

Italové ale mluví jen o vítězství a věří, že jim pomůže i návrat tvořivého záložníka Pirla, který kvůli poraněnému lýtku přišel o úvodní dva duely ve skupině.

16.00 Paraguay - Nový Zéland (ČT 4) komentuje Radek Bauer Paraguay má všechno ve svých rukou, i remíza stačí Jihoameričanům k tomu, aby se po osmi letech dostali do vyřazovacích bojů. Když vyhrají, pojistí si vedoucí pozici.

* Skupina E 20.30 Dánsko - Japonsko (ČT 2) komentuje David Kalous Dánové se dlouho trápili v útoku, proti Kamerunu však dokázali skóre otočit a vyhrát 2:1. Pokud však chtějí postoupit, musí Japonsko porazit.

20.30 Kamerun - Nizozemsko (ČT 4) komentuje Jiří Štěpán Oběma soupeřům půjde už převážně jen o čest. Nizozemci mají takřka jisté vítězství ve skupině, Kamerun se s turnajem rozloučí. Přesto ani jeden z týmů nechce na závěr skupiny prohrát. Za Nizozemce by poprvé mohl nastoupit již uzdravený Arjen Robben.

Slovinsko 0 Anglie 1

Branka: 23. Defoe. Rozhodčí: Stark -Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Jokič, Birsa, Dedič - Johnson. Diváci: 36 893. Poločas: 0:1.

Slovinsko: S. Handanovič - Brečko, Šuler, Cesar, Jokič - Birsa, Koren, Radosavljevič, Kirm (79. Matavž) - Ljubijankič (62. Dedič), Novakovič.

Anglie: James - Johnson, Upson, Terry, A. Cole - Gerrard, Lampard, Barry, Milner - Defoe (85. Heskey), Rooney (72. J. Cole).

USA 1 Alžírsko 0

Branka: 90.+1 Donovan. Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Vromans (všichni Belg.). ŽK: Altidore, Beasley - Jibdá, Jahjá, Lasín. ČK: 90.+2 Jahjá. Diváci: 35 827. Poločas: 0:0.

USA: Howard - Cherundolo, DeMerit, Bocanegra, Bornstein - Donovan, M. Bradley, Edu (64. Buddle), Dempsey - Altidore, Gomez (46. Feilhaber, 80. Beasley). Alžírsko: Mbuhli - Búghirra, Hallíš, Jahjá, Belhadž - Matmúr (86. Sajfí), Jibdá, Lasín, Zjaní (69. Džuidúra) - Kádir, Džibbúr (65. Ghizzal).

Austrálie 2 Srbsko 1

Branky: 69. Cahill, 73. Holmann - 84. Pantelič. Rozhodčí: Larrionda - Fendino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Beauchamp, Wilkshire, Emerton - Lukovič, Ninkovič. Diváci: 35 000. Poločas: 0:0.

Austrálie: Schwarzer - Wilkshire (82. Garcia), Neill, Beauchamp, Carny - Valeri (66. Holman), Culina - Emerton, Cahill, Bresciano (66. Chipperfield) - Kennedy.

Srbsko: Stojkovič - Ivanovič, Lukovič, Vidič, Obradovič - Kuzmanovič (77. Lazovič), Stankovič - Krasič (62. Tošič), Jovanovič, Ninkovič - Žigič (67. Pantelič).

Ghana 0 Německo 1

Branka: 60. Özil. Rozhodčí: Simon -Hausmann, Braatz (všichni Braz.). ŽK: Ayew - Müller. Diváci: 83 391. Poločas: 0:0.

Ghana: Kingson - Paintsil, John Mensah, Jonathan Mensah, Sarpei - K. Boateng, Annan, Asamoah - Tagoe (64. Muntari), Gyan (82. Amoah), Ayew (90.+2 Adiyiah).

Německo: Neuer - J. Boateng (73. Jansen), Friedrich, Mertesacker, Lahm -Khedira, Schweinsteiger (81. Kroos) -Müller (67. Trochowski), Özil, Podolski -Cacau.

TVÁŘ DNE Thierry Henry

Krach francouzských fotbalistů na mistrovství světa se stal tématem i v nejvyšších politických kruzích. Útočník Thierry Henry proto požádal prezidenta Nicolase Sarkozyho o okamžitou schůzku, na níž mu má povědět víc o příčinách sporů uvnitř mužstva, které místo obhajoby finálové účasti vypadlo už v základní skupině. Se Sarkozym a Henrym u jednoho stolu zasednou i premiér Francois Fillon, ministryně sportu Roselyne Bachelotová a její zástupkyně Rama Yadeová.

POSTUPOVÝ KLÍČ Co rozhoduje při bodové rovnosti?

1. gólový rozdíl ze všech zápasů 2. větší počet vstřelených gólů 3. vzájemné zápasy 4. gólový rozdíl ze vzájemných zápasů 5. větší počet vstřelených gólů ve vzájemných zápasech 6. los