Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mistrovství v atletice láká velké sponzory

Česko

BERLÍN Nový impulz pro skomírající prodeje se firmy snaží najít ve velkých sportovních akcích. Přestože se většina společností snaží úporně šetřit, letošní mistrovství světa v atletice pořádané v Berlíně si nejen německé firmy nehodlají nechat ujít.

Nápojový obr Coca-Cola se chce objevit s příslušnou licencí na minerální vodu, pivovar Berliner Pilsner zase slíbil reklamu šampionátu na téměř deseti milionech pivních etiket. Mezi sponzory na startovní čáře patří i největší firmy z regionu jako letecký přepravce Lufthansa, poštovní společnost Deutsche Post nebo elektrárenský koncern Vattenfall. Výrobce sportovního oblečení Adidas zase vybavil 5 tisíc dobrovolníků a tisícovku atletů. „Naši účast na mistrovství světa v lehké atletice považujeme za investici do pověsti naší značky,“ řekl mluvčí firmy Oliver Brüggen.

Mistrovství konající se od 15. do 23. srpna se má stát největší sportovní událostí roku a 2500 atletů bezpochyby přitáhne velkou pozornost veřejnosti, kterou podnikatelé hodlají patřičně využít.

Samotná německá metropole spoléhá především na tisíce návštěvníků a na obraz města coby lákavého turistického cíle díky záběrům, které obletí celý svět. Také maloobchod v hlavním městě chce využít šanci, aby se prezentoval u zahraničních hostů. Oborové svazy již vyzvaly k soutěži o nejlepší výlohy, přičemž dekorace jako plakáty a další materiály jsou k dostání přímo u organizačního výboru.

Výrobci elektroniky zároveň doufají v popularizaci přístrojů s vysokým rozlišením HDTV, ve kterém chtějí televizní stanice šampionát přenášet.

Navzdory velkému zájmu firem se však setkání elitních atletů nedá srovnat s fotbalovým mistrovstvím světa, které Němci pořádali v roce 2006. Tehdy dorazilo na některé z dvanácti sportovišť po celé zemi 15 milionů fanoušků. Pivo, grilované klobásky, večírkové vybavení či národní trikoty byly v obchodech velmi vyhledávaným zbožím.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!