Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Mladá Boleslav přišla o remízu v nastavení

MLADÁ BOLESLAV Vstup do prvního kola Poháru UEFA se fotbalistům Mladé Boleslavi vůbec nepovedl. Po domácí porážce 0:1 od Palerma výrazně poklesly jejich šance na postup do skupinové fáze.

Ml. Boleslav – Palermo 0:1

Domácím tak nebyla nic platná převaha ve většině utkání a nakonec půjdou za dva týdny do odvety na Sicílii s velmi špatnými vyhlídkami. „Soupeř se samozřejmě dostal do velké výhody. Když ale vstřelíme branku a navážeme na dnešní výkon, může se to třeba otočit,“ zůstal optimistou trenér Středočechů Zdeněk Ščasný.

Boleslavští věřili, že je letošní premiéra na evropské scéně vysvobodí z rozpačitého vstupu do domácí soutěže. Mladá Boleslav se neúnavně tlačila před branku Palerma, ale obrana sicilského týmu, opírající se o loňské mistry světa Zaccarda a kapitána Barzagliho, většinu útoků snadno odvracela.

Nejnebezpečnějším mužem na trávníku byl v domácím dresu útočník Táborský. Tři minuty po poločase po zaváhání obránců vystřelil jen do nohou gólmana, vzápětí připravil o míč Dianu ale po jeho samostatné akci kapitán Matějovský zamířil vedle.

Pasivní Palermo v hlubokém bloku čekalo na vlastní polovině a i za cenu žlutých karet brzdilo boleslavské snahy o skórování. Až v úplném závěru jako by vycítilo, že domácí už nejsou tolik koncentrovaní. Chvilková nepozornost se vymstila v první minutě nastaveného času. Zaccardo bleskově unikl, poslal centr na vzdálenější tyč a srbský mladík Jankovič zajistil hostům důležité vítězství.

„Byla to vlastně jejich jediná střela, jediná pořádná šance,“ posteskl si na konci smutného večera brankář Miroslav Miller. čtk Mladá Boleslav - Palermo 0:1. Branka: 90+1. Jankovič. Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Borsch (všichni Něm.). ŽK: A. Mendy, Sedláček - Zaccardo, Amauri, Tedesco, Diana. Diváci: 4110. Poločas: 0:0.

Ml. Boleslav: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic -Sedláček, Rajnoch, Matějovský, Hrdlička -A. Mendy (68. Kalina), Táborský (89. Řezníček) - Kysela.

Palermo: Agliardi - Diana, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo - Jankovič, Migliaccio, Tedesco (87. Simplicio), Bresciano (69. Amauri) - Brienza (59. Caserta), Cavani.