Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladík, který smrtelně zranil policistku, skončil ve vazbě. Hrozí mu 16 let

Česko

  10:54aktualizováno  12:08
MĚLNÍK - Mělnický soud poslal do vazby dvaadvacetiletého muže, který v pátek smrtelně zranil na Mělnicku policistku. Hrozí mu až 16 let vězení, řekla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Muž, který srazil policistku, byl soudem poslán do vazby. foto: Michal Šula, MAFRA

Řidič pronásledovaný policií v pátek večer na Mělnicku vozem srazil a těžce zranil policistku, která ho chtěla zastavit. Žena následně zraněním v nemocnici podlehla.

Kolik přesně měl mladík uděleno zákazů řízení, nemohla policejní mluvčí přesně potvrdit, protože část zákazů mu uložil soud a další uložily úřady ve správních řízení v několika různých obcích. Dohromady se mohlo jednat o zhruba deset zákazů. "V trestněprávní rovině měl muž soudem uložené tři zákazy, a pak měl uložené ještě další zákazy správními orgány," uvedla mluvčí. Vyšetřování případu pokračuje, za jak dlouho by mohl začít soud, zatím není jasné. Délka vyšetřování bude záležet například na množství vyžádaných znaleckých posudků.

Honička začala v Brandýse nad Labem

"Obviněný byl po rozhodnutí soudu odvezen do vazební věznice v Litoměřicích," řekla Johnová. Vůz, který mladík řídil, chtěla v pátek nejdříve zastavit hlídka z obvodního oddělení v Brandýse nad Labem.

Řidič ale údajně na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět. Do následné honičky se zapojily i další hlídky. "Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel. Utrpěla vážná zranění," popsala nehodu mluvčí. Policisté pak posádku zadrželi - kromě řidiče v autě jeli ještě další muž a žena.

Autoři: ,

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Mohlo by vás zajímat