5. května 2014 10:54, aktualizováno  12:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladík, který smrtelně zranil policistku, skončil ve vazbě. Hrozí mu 16 let

Muž, který srazil policistku, byl soudem poslán do vazby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž, který srazil policistku, byl soudem poslán do vazby. | foto: Michal Šula, MAFRA

MĚLNÍK Mělnický soud poslal do vazby dvaadvacetiletého muže, který v pátek smrtelně zranil na Mělnicku policistku. Hrozí mu až 16 let vězení, řekla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Řidič pronásledovaný policií v pátek večer na Mělnicku vozem srazil a těžce zranil policistku, která ho chtěla zastavit. Žena následně zraněním v nemocnici podlehla.

Kolik přesně měl mladík uděleno zákazů řízení, nemohla policejní mluvčí přesně potvrdit, protože část zákazů mu uložil soud a další uložily úřady ve správních řízení v několika různých obcích. Dohromady se mohlo jednat o zhruba deset zákazů. "V trestněprávní rovině měl muž soudem uložené tři zákazy, a pak měl uložené ještě další zákazy správními orgány," uvedla mluvčí. Vyšetřování případu pokračuje, za jak dlouho by mohl začít soud, zatím není jasné. Délka vyšetřování bude záležet například na množství vyžádaných znaleckých posudků.

Honička začala v Brandýse nad Labem

"Obviněný byl po rozhodnutí soudu odvezen do vazební věznice v Litoměřicích," řekla Johnová. Vůz, který mladík řídil, chtěla v pátek nejdříve zastavit hlídka z obvodního oddělení v Brandýse nad Labem.

Řidič ale údajně na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět. Do následné honičky se zapojily i další hlídky. "Mezi Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem vozidlo znova zastavovala hlídka policistů a řidič do policistky najel. Utrpěla vážná zranění," popsala nehodu mluvčí. Policisté pak posádku zadrželi - kromě řidiče v autě jeli ještě další muž a žena.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz