1. dubna 2017 10:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladík se ve Zlíně polil benzinem a zapálil. Prý tvrdil, ‚sázka je sázka‘

Letecká záchranná služba (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecká záchranná služba (ilustrační foto) | foto: Martin Adamec, MAFRA

ZLÍN Dvaadvacetiletý muž se v sobotu nad ránem ve Zlíně polil benzinem a zapálil. Dva lidé ho rychle uhasili, mladík přesto utrpěl velmi vážné zranění. Na místo byl povolán vrtulník, který ho transportoval na popáleninové centrum do Brna. Řekla to zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková.

Neštěstí se stalo krátce po 03:00 v části města Louky. Mladík podle Javoříkové položil na stůl v prodejně zdejší benzinové čerpací stanice stokorunu a obsluze řekl, že si jde natankovat. Pak vyšel ven a u stojanu číslo jedna se polil benzinem za pár desítek korun.

„Poté vešel zpět do prodejny, ze které krátce na to vyběhl ven se slovy „Sázka je sázka“. Doběhl na hlavní cestu, kde se podpálil. Na místě se nacházelo několik lidí, dva z nich mladíka rychle uhasili,“ popsala Javoříková. Svědkové události přivolali ihned záchranáře.

Policisté nyní zjišťují okolnosti neštěstí. „Zda zde sehrál roli i alkohol či jiné omamné a psychotropní látky, bude jasné z rozboru krve mladého muže,“ uzavřela Javoříková.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz