Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladík se předváděl před přítelkyní, těžce se popálil

Česko

  17:09
ČESKÁ LÍPA - Pětadvacetiletý mladík z Českolipska vnikl ve čtvrtek večer do trafostanice vodárny pod kopcem Špičák v České Lípě a utrpěl popáleniny třetího stupně na 40 procentech těla. Informaci sdělila krajská mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová. Mladík je podle lékařů v ohrožení života. Do trafostanice prý vlezl, když se předváděl před svou přítelkyní.
Trafostanice - ilustrační foto.

Trafostanice - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Těžce zraněného pacienta vrtulníkem transportovali na kliniku popáleninové medicíny do Královských Vinohrad v Praze. "Nemám svolení poskytovat informace o jeho zdravotním stavu. Mohu jen říci, že je u nás hospitalizovaný a je v ohrožení života," řekl mluvčí nemocnice Lukáš Matýsek.

Tragická událost se stala ve čtvrtek kolem 19:40. Přítelkyně mladého muže policistům vypověděla, že spolu seděli na obvodové zdi vodárny a kouřili. Potom její přítel seskočil na zem a prohlásil, že se chce podívat, jak to vypadá u trafostanice.

Nerespektoval zákaz vstupu

"Aby se dostal do její bezprostřední blízkosti, musel přelézt kovové oplocení. Výstražné tabule, které ho před vstupem do prostoru trafostanice odrazovaly, přitom úplně ignoroval," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Když se mladík dostal za plot, chvíli trafostanici obhlížel, a pak se o ni opřel. V tu chvíli na něm začalo hořet oblečení.

Podle Balákové nic nenasvědčuje tomu, že by mladý muž chtěl krást, tak jak tomu v případech vloupání do trafostanic obvykle bývá. "Všichni svědci události ve shodě vypověděli, že se mladík chtěl jen předvést před svojí přítelkyní," dodala.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat