Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Mohl nás postřílet všechny“

Česko

Vražda Paroubkova přítele - U rekonstrukce zločinu se opět sešli očití svědci

REPORTÁŽ

Rekonstrukce vraždy podnikatele Václava Kočky rozpory ve výpovědích nevyřešila. A hlavní novinka? V pistoli střelce Bohumíra Ďurička se během palby vzpříčil čtvrtý náboj.

PRAHA Za obrovského zájmu médií se včera v restauraci Monarch na Starém Městě v Praze uskutečnila rekonstrukce vraždy podnikatele Václava Kočky mladšího. Policie ulici uzavřela a postupně na místo přivezla vyslechnout lidi, kteří osudného večera seděli spolu u stolu. Podle Jana Červenky - advokáta obžalovaného Ďuričky - rekonstrukce žádné nové skutečnosti nepřinesla. „Všichni dál tvrdí to, co už uvedli ve výpovědích. Náš klient nadále trvá na tom, že byl napaden pěstmi. Někteří další svědci hovoří o šeptání do ucha ze strany Kočky mladšího,“ řekl Červenka.

Právě Ďuričku přivezla po zuby ozbrojená eskorta těsně po deváté ráno na místo jako prvního. Všichni svědci byli vyslýcháni samostatně. Místo ostatních spolustolovníků zaujali pouze figuranti s fotografiemi. Deset minut před desátou do ulice V Kolkovně přišel Vratislav Šlajer se svou přítelkyní, kteří po křtu knihy Jiřího Paroubka s Kočkou starším a Ďuričkou zůstali minulý čtvrtek popíjet.

Kočka starší je pod sedativy Zhruba dvacet minut nato policie přivezla i Václava Kočku staršího, kterého doprovázel syn zavražděného. Spolu s ním na místo přijela i sanitka. Kočka starší je celý týden pod sedativy a i včera ho při vystupování z policejní felicie museli podpírat. Při odchodu z restaurace se opět rozplakal.

„Je na tom opravdu špatně. Když přišel, objímal mě a neubránil se pláči. Když jsme se poté o události bavili, řekl jsem mu, že z policejních protokolů vyplývá, že se Ďuričkovi v komoře pistole zasekl čtvrtý náboj. Mohl nás tam v tom afektu klidně všechny postřílet, stejně jako se to stalo na školách ve Finsku a Americe,“ svěřoval se po rekonstrukci Šlajer přítomným novinářům.

Ďuričkova přítelkyně se rekonstrukce neúčastnila Během týdne, který od tragické události uplynul, se vedle vchodu do restaurace Monarch nahromadilo množství květin, svíček a dalších upomínek na zavražděného Václava Kočku mladšího. Na včerejší rekonstrukci v jednom z vozů přijela i přítelkyně mrtvého. Ta však z auta po celou dobu nevystoupila. Když policie odvážela Kočku staršího, odjel i vůz s ní.

Podle informací LN policie včera vyslechla na místě činu celkem šest svědků. Postupně Ďurička, Kočku staršího, jeho vnuka, Vratislava Šlajera s přítelkyní a barmanku, která ten večer obsluhovala. Zajímavé je, že Ďuričkova přítelkyně, která u stolu seděla také, se rekonstrukce neúčastnila.

***

Na pohřbu zazpívá Daniel Hůlka Poslední rozloučení se zavražděným Václavem Kočkou mladším se odehraje příští středu v břevnovském kostele svaté Markéty v Praze 6. Podle serveru Blesk.cz v kostele zazpívá Daniel Hůlka. „Budu zpívat Schubertovu Ave Maria. Bude to strašně těžké. Už jsem zpíval na pohřbu Zdeňka Borovce a málem jsem nedozpíval,“ řekl Blesku Hůlka. Zpěvák byl blízkým přítelem zastřeleného podnikatele. Dokonce je i kmotrem jeho syna. „Vašek byl výborný kamarád. Byl to kluk se srdcem na pravém místě,“ dodal Hůlka. Očekává se, že pohřbu se účastní stovky lidí.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka
Vyhrajte stylový kabátek pro holčičku nebo bundu pro chlapečka

Udělejte doma dětem předčasného Ježíška. V naší soutěži můžete vyhrát luxusní bundičku od nové české značky NAX. Stačí pouze odpovědět na soutěžní...