Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mohli bychom být i levnější

Česko

PRAHA Naše ceny jsou v pořádku, říká spolumajitel firmy Tank Ono Jiří Ondra. Konkurenti mají příliš vysoké marže, dodává.

LN Jak se vám daří, že jako jediní na trhu držíte ceny benzinu pod 30 korunami za litr? Další čerpací stanice mají ceny od 31 korun výše.

Mohli bychom být ještě levnější. V současnosti nakupujeme benzin za 28,70 a naftu za necelých 28 korun. Od úterý velkoobchodní cena klesla o 60 haléřů za litr. Pokud někdo prodává za 32 korun, tak na tom má čtyřkorunovou marži.

LN Vaše společnost loni při počtu 22 čerpacích stanic vytvořila tržby 7,7 miliardy korun. Jak se vám to podařilo? Nejsou v tržbách započteny i jiné aktivity než prodej na čerpacích stanicích, třeba prodej přímo firemním zákazníkům?

Ne, nedodáváme ani do zemědělských družstev a podobně. Tržby našich čerpacích stanic jsou poměrně vysoké, ale nejsme zcela spokojeni - vždy můžeme být ještě lepší. Díky platebním kartám máme řadu zákazníků mezi nákladními dopravci. Zavádíme též nové služby, například prodej paliva AdBlue nebo směnárny. LN Jaký vývoj cen pohonných hmot očekáváte do konce prázdnin? Je na obzoru další zdražování? Co bude v srpnu, to se neodvažuji hádat. Do konce července buď vydrží současné ceny, nebo se i mírně sníží.

LNVsoučasnosti máte síť 25 čerpacích stanic. Je reálné, abyste ji do konce roku dále rozšířili?

Přes prázdniny ne, trh spí. Je možné, že do konce roku nějakou čerpací stanici koupíme. Jednání pak probíhají celkem rychle. Máme rozjednané pozemky i pro nové čerpací stanice. Ale než získáme všechna povolení, trvá to několik let.

Autor: