Neděle 29. května 2022, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Monty Python opět pohromadě

Česko

Čtyřicáté výročí prvního vysílání legendární britského souboru Monty Python připomene „téměř pravdivý“ dokument.

LONDÝN Členové britského komediálního souboru Monty Python se znovu představí pohromadě. Nechystají však žádnou novou scénku ani film. V dokumentárním filmu ke 40. výročí prvního vysílání jejich kultovní show představí před kamerami své životní příběhy. Píše o tom britský list The Daily Telegraph. Graham Chapman už jen z archivu Snímek se bude jmenovat Monty Python: Almost The Truth (The Lawyer’s Cut), tedy Monty Python: Téměř pravda (Právnická verze). Dokument bude obsahovat rozhovory se všemi žijícími členy skupiny a také archivní záběry s Grahamem Chapmanem, který zemřel v roce 1989.

Členy souboru Monty Python, jehož skeče a filmy jsou populární i u českých diváků, byli vedle Grahama Chapmana John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin.

Dokument by měl vyjít na DVD a Blu-ray v říjnu, kdy uplyne 40 let od chvíle, kdy se svérázný soubor poprvé objevil na obrazovkách BBC. Kromě členů skupiny se ve snímku objeví i rozhovory s dalšími hosty. „Je to dokument, v jehož natočení jsem vždy doufal. Něco tak dokonalého a věrného pravdě, že to nemusím vidět,“ prohlásil Terry Jones.

Život Briana a další Soubor si získal popularitu díky komediálnímu seriálu BBC Monty Python’s Flying Circus (Monty Pythonův létající cirkus), který se vysílal v letech 1969–1974 a má 45 dílů. Všichni členové ho společně psali a pravidelně hráli většinu rolí.

Skupina natočila také několik celovečerních snímků: A teď něco úplně jiného, Monty Python a Svatý Grál, parodii na život Ježíše Krista s názvem Život Briana a Monty Pythonův smysl života.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...