Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

MORAVA A SLEZSKO

Česko

VOLBY

Soud vyměnil zastupitele v Krnově

KRNOV Soudci odhalili chybu při sčítání volebních hlasů v Krnově. Kandidát ODS tam špatným postupem volební komise přišel neoprávněně o desítky hlasů a nakonec i o post zastupitele. Výsledná kandidátka se tak bude muset změnit. Místo Zdeňka Obruči bude zastupitelem Jan Stejskal. Krnovskou radnici zřejmě povede koalice ČSSD a ODS.

VRAŽDA

Zabila manžela.

Protože jí ubližoval

OSTRAVA Za vraždu manžela poslal včera ostravský krajský soud šedesátiletou ženu z Budišova nad Budišovkou na sedm let do vězení. Muže třikrát bodla kuchyňským nožem. Žena se hájila tím, že ji manžel dlouhodobě bil a často nepřiměřeně pil alkohol. Soud i s ohledem na to ženě uložil trest hluboko pod minimální trestní sazbu. Obžalovaná se vzdala práva na odvolání.

KORUPCE

Policie zadržela úplatného celníka

ZLÍN Protikorupční policie zadržela a obvinila sedmatřicetiletého celníka, který si v červnu po kontrole asijského bistra ve Zlíně údajně řekl o úplatek 10 000 korun za to, že neoznámí zjištěné nedostatky. Muž byl zbaven funkce, stíhán je na svobodě.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...