Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Moravská vína znovu zářila v Americe

Česko

KRONIKA VÍNA

Podruhé v krátké době po sobě se Američané poklonili moravským vínům. Po prestižní soutěži Sélections Mondiales des Vins Canada zazářila vína z Moravy na jubilejním 30. ročníku prestižní International Wine Competion v San Francisku. Vinaři tam poslali 106 vzorků a získali celkem 77 medailí – z toho tři velké zlaté, které víno získá, když že se všichni hodnotitelé shodnou na udělení zlaté medaile.

Poroty hodnotily 3897 vzorků vín od 1290 vinařů ze 27 zemí celého světa. Jednu velkou zlatou za Bohemia Sekt Prestige Demi sec 2007 získala společnost Bohemia Sekt, stejné ocenění si přivezly Vinné sklepy Valtice za Veltlínské zelené, pozdní sběr 2009, a třetí Znovín Znojmo za ledové víno Ryzlink rýnský 2009. Početně nejvíce se v San Francisku dařilo Vinařství Petr Skoupil.

Soutěž IWC San Francisco odborníci označují za bránu na trh s vínem v USA.

Vinařské akce v tomto týdnu lákají například v sobotu večer do Vranovic, kde tamní sdružení vinařů chystá posezení u cimbálu s degustací vín.

Od soboty do příštího úterka trvají hody v Moravské Nové Vsi. Ve sklepních uličkách Výmol a Zátiší si lze předem domluvit ochutnávku, kontakty na www.vinarimnves.cz.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!