20. dubna 2017 8:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Moravskoslezští hasiči měli kvůli počasí už 135 výjezdů

Počasí komplikuje dopravu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Počasí komplikuje dopravu - ilustrační foto | foto: ČTK

Moravskoslezští hasiči v souvislosti se sněhem a větrem evidují od středečních časných ranních hodin do dnešního rána 135 výjezdů. Nejvíce na Bruntálsku, Opavsku a Novojičínsku. Vyprošťovali několik uvízlých autobusů i sypačů. Cestujícím v noci na čtvrtek poskytovali i střechu nad hlavou či teplé nápoje, řekl jejich mluvčí Petr Kůdela.

“I v noci na dnešek a ráno hasiči v Moravskoslezském kraji pokračovali v souvislosti se silným sněžením a větrem především v odstraňování následků dopravních nehod a odtahování zapadlých vozidel, především kamionů a sypačů,“ řekl.

Ve čtvrtek nad ránem podle něj byla kvůli čtyřem uvízlým autobusům nově neprůjezdná silnice v místní části Bílovec - Výškovice. „Na Bruntálsku již nesněží, ale tvoří se zde opět kolony kamionů, protože na mnoha silnicích vzniká náledí,“ uvedl.

“U dopravních nehod a vyprošťování zapadlých vozidel evidujeme téměř 60 výjezdů, u odstraňování stromů a silných větví téměř 80 výjezdů,“ řekl.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz