Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Pod městským autobusem v Mostě se propadla silnice. Podemlela ji voda z prasklého potrubí

V díře ve vozovce uvázl autobus. foto: HZS Ústeckého kraje

Centrum severočeského Mostu ráno postihla rozsáhlá havárie vodovodního řadu. Masivní únik vody podemlel vozovku, která se následně propadla pod autobusem městské hromadné dopravy. Provoz na silnici musel být zastaven, dodávky vody už byly obnoveny.
  10:54

Vodovod praskl v blízkosti kruhového objezdu v ulici Josefa Skupy. „Praskl propoj vodovodních řadů,“ konkretizovala mluvčí firmy Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

Někteří obyvatelé města proto byli bez vody. „Kolegové nejprve zastavili zásobování a pak došlo k přepojení. Havárie tak nemá dlouhý dopad na zákazníky,“ doplnila Kardianová.

Událost však způsobila velké problémy v dopravě. Vozovka se totiž propadla pod projíždějícím autobusem, který v díře uvázl.

„Autobus jel na lince 30 a před kruhovým objezdem u Luny se náhle propadla zadní část vozidla. Na silnici se vytvořila jáma o rozměru cca 2,5 krát 5 metrů,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

V autobuse jela zhruba dvacítka cestujících. „Všichni z vozidla vystoupili bez problému, k žádnému zranění naštěstí nedošlo,“ doplnil Dunovský s tím, že na vozidle je odhadovaná škoda ve výši asi 50 tisíc korun.

Silnice je zatím v obou směrech uzavřená, zastávky autobusu „Most, J. Skupy“ nebudou v provozu, cestující mohou využít náhradní zastávku „Most, PRIOR“. Autobusy MHD na linkách číslo 30, 12, 20, 22, a 17 budou jezdit do odvolání po objízdné trase tř. Budovatelů, J. Seiferta a Čs. Armády, poté se napojí na původní trasu.

Autor:
Témata: Most, silnice, Josef Skupa

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat