Most prohrál a je blízko sestupu

SIAD Most 0 Slovan Liberec 1

Branka: 9. Radzinevičius. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Webster, Pešír, Škoda, Stožický - Matula, Frejlach, Dort, Košťál. Diváci: 1500. Poločas: 0:1.

Most: Svoboda - Jamrich (24. Čermák), Škoda (57. Andrei), Webster, Procházka -Stožický, Gedeon, Pilař, Trubila (87. Bogdanov) - Pešír, Rilke.

Liberec: Hauzr - Matula, Košťál, Polák, Liška - Frejlach (90. Bejbl), Bílek, Dort, Dočkal - Radzinevičius (87. Holeňák), Smetana (63. Kerič).

HODNOCENÍ LN

* **

MOST Fotbalistům Liberce zajistil výhru v Mostě, po jedné z mnoha chyb domácí obrany, litevský útočník Tomas Radzinevičius. V 9. minutě sám před brankářem nezaváhal a domácím k vyrovnání nepomohl ani třicetiminutový závěrečný nápor. Tři kola před koncem tak Most ztrácí na záchranu již pět bodů, navíc má s Bohemians 1905 horší vzájemnou bilanci.

Mostecká obrana od začátku působila nekompaktně. Už ve třetí minutě se za ní objevil osamocený Smetana, který si položil i brankáře Svobodu, zároveň se ale dlouhou kličkou dostal ze střeleckého úhlu. Za šest minut si dlouhý nákop obránce Lišky zpracoval Radzinevičius a už v šestnáctce poslal míč podél Svobody do sítě.

„Od začátku jsme si vytvářeli víc šancí, ale produktivita nebyla valná,“ neváhal však své svěřence pokárat trenér Liberce Ladislav Škorpil.

Hra Mostu poté zabředla do ještě většího chaosu a libereckým hráčům stačilo jen málo k tomu, aby se dostávali do rychlých brejků, které domácí hasili jen se štěstím. Na spoře zaplněném mosteckém stadionu zavládla atmosféra všeobecné rezignace. Funkcionáři jen smutně krčili rameny, ostrůvek skalních fanoušků hráčům vytýkal nedostatek zájmu o záchranu.

„Šli jsme do toho s tím, že to pro nás byla poslední šance na únik z pásma sestupu, ale srazila nás řada hloupých chyb v obraně. Stále opakujeme stejné chyby, porážíme se sami. Teď už musíme věřit v zázrak, bude to hodně těžké,“ zhodnotil své naděje na záchranu mostecký kouč Robert Žák.