Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mrazivé video. Nové záběry nehody, při níž v zatáčce předjíždějící řidič smetl ze silnice dva motorkáře

Česko

  6:00
PRAHA - Na internetu se objevil nový záběr hrozivě vypadající nehody na Klatovsku z května loňského roku. Řidič fabie při ní těsně před zatáčkou předjížděl jiný vůz, v protisměru posléze srazil dva motorkáře. Trestu za ublížení na zdraví se nakonec vyhnul. Podle policie za havárii kvůli náhlým zdravotním komplikacím nemohl.

Pohled na hrozivou nehodu z auta jedoucího za viníkem srážky. foto: YouTubeReprofoto

Děsivou nehodu zachytili na kameru samotní motorkáři. Dlouho šlo o jediný záznam toho, co se tehdy událo. Nedávno se ovšem na internetu objevil i záběr z vozidla, které šofér fabie riskantně předjížděl. Ukazuje počínání viníka havárie těsně před tím, než k ní došlo.

Děsivé video. Přes zákaz řízení předjížděl v zatáčce a srazil dva motorkáře, potrestán nebude

K hrozivě vypadající nehodě došlo 28. května 2017 ráno v obci Velký Bor. Čtyřicetiletý řidič bílé fabie z Písku nejprve dvakrát narazil do před ním jedoucího vozidla, které posléze krátce před zatáčkou předjel. Předjíždějící manévr ovšem již nedokončil a v protisměru čelně narazil do dvou motocyklistů, Robina S. a Jakuba K. (redakce zná jejich celá jména, pozn. red.).

„Řeknete si, jak jsem byl schopný natočit video, když můj kamarád leží v příkopě, ale byl jsem v takovém šoku, že jsem pořádně nevěděl, co dělám,“ líčil s odstupem času Jakub K.

Fabie po srážce s motorkami.
Děsivá srážka dopadla zraněním všech tří aktérů.

Srážka skončila zraněním všech tří aktérů. Zatímco řidič fabie byl převezen do zdravotnického zařízení sanitkou, mladíky z Moravy transportoval do nemocnice vrtulník. Robin S. skončil v bezvědomí a měl lehké krvácení do mozku, Jakub K. utrpěl frakturu člunkové kosti v zápěstí a dlouho po havárii trpěl bolestmi hlavy.

Policisté řidiče fabie od počátku podezřívali ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Případ ale nakonec odložili s tím, že kvůli „nastalému zdravotnímu stavu není za vnik a následky nehody zodpovědný.“

„V tomto případu nenastalo od loňska nic nového,“ potvrdila v pátek serveru Lidovky.cz mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. Podle informací redakce trpěl muž za volantem fabie epilepsií.

Robin S. skončil v bezvědomí a měl lehké krvácení do mozku, Jakub K. utrpěl frakturu člunkové kosti v zápěstí a dlouho po havárii trpěl bolestmi hlavy.

Právě kvůli zdravotnímu stavu mu přitom bylo v březnu 2016 odebráno řidičské oprávnění, a tím pádem zakázáno řízení na českém území. Zákaz se však nevztahuje na zahraničí, v němž muž dlouhodobě žije. V jedné z členských zemí Evropské unie, kde má trvalý pobyt, si tak na základě lékařského vyšetření nechal vystavit nový řidičský průkaz.

Robin S. Už dříve serveru Lidovky.cz sdělil, že s takovým závěrem policie nesouhlasí. „Nenašel v sobě ani kus charakteru a neomluvil se,“ netajil zklamání. Se svým kamarádem prý přežili jen díky štěstí a ochranným prvkům, které v tu chvíli na sobě měli.

Autor:

Mohlo by vás zajímat