Neděle 28. února 2021svátek má Lumír 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrština změnil názor, zůstává v ČSSD

Miloslav Mrština, náchodský podnikatel a člen ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Mrština, náchodský podnikatel a člen ČSSD. | foto: ČTK

PRAHA Regionální politik Miloslav Mrština, jehož jméno je spojené s kauzou podivných dotací veřejnému domu v Náchodě, zůstává v ČSSD. Minulý týden sice stranickému grémiu slíbil své členství pozastavit, názor ale během víkendu změnil.

"Když jsem se dozvěděl v pátek a v sobotu ještě další jiné věci, že se nejedná o útok jen na mě, ale možná i na někoho jiného, tak jsem se rozhodl, že v žádném případě nebudu ustupovat lidem, kteří takhle manipulují média, a členství si zatím nepozastavím," uvedl na Radiožurnálu Mrština.

O rozhodnutí už podle svých slov informoval předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. "Řekl mi: Je to tvoje rozhodnutí," popsal reakci stranického šéfa.

Členství může ještě Mrštinu zbavit strana
Členství může Mrštinu zbavit pouze jeho organizace, i tuto možnost připustil, je však přesvědčen, že by to jeho straničtí kolegové neudělali.

Podle místopředsedy strany Bohuslava Sobotky by Mrština nejvíce pomohl ČSSD, kdyby skutečně ukončil nebo přerušil své členství. "A to co nejdříve tak, aby se mohl dořešení svých kauz a nezatěžoval těmito kauzami sociální demokracii," řekl ČTK Sobotka. "My teď máme úplně jiné starosti a priority než řešit staré hříchy pana Mrštiny," dodal.

Mrština údajně použil státní dotace na přestavbu nevěstince
Mrština, který byl několik let šéfem ČSSD v Královéhradeckém kraji a členem předsednictva strany, dostal před volbami v roce 2006 od ministerstev vedených členy ČSSD státní příspěvky ve výši 5,2 milionu korun. Peníze pak údajně použil na přestavbu veřejného domu Vyhlídka, který vlastnil v Náchodě. Politika navíc jeho straničtí kolegové zaměstnali v dozorčí radě státního podniku Čepro, informovala MfD. Vedení ČSSD se proti těmto informacím ohradilo a oznámilo, že zvažuje podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Podle ředitele hradeckého úřadu práce Martina Horáka dotace téměř čtyř milionů korun na projekt zaměstnání zdravotně postižených byla v pořádku.

Mrštinův projekt podle něj patřil mezi nejúspěšnější podobné akce na podporu zaměstnanosti v kraji. Žádné peníze z dotace podle Horáka nešly na rekonstrukci Mrštinova hotelu Vyhlídka v Náchodě.

Podle deníku Mladá fronta Dnes má Mrština prý i pochybné lustrační osvědčení. Mrština se rozhodl požádat ministerstvo vnitra o vydání nového.

,

Hospoda pro nedotknutelné. Večírek, fólie v oknech a bezradnost policie

Penzion Bílý Mlýn v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Liberecká restaurace Bílý Mlýn má přes zákaz v době koronaviru otevřeno pro hosty. Na jídlo tam chodí místní smetánka....

Prý jsem Mengele, ale já jen chci chránit rizikové, říká epidemiolog Beran

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran dlouhodobě upozorňuje, že opatření proti šíření...

Příběh bosse Satana: podnikáním s auty a v erotice měl krýt kšefty s drogami

Zabavená  motorová vozidla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmatřicetiletého Rudolfa Ch. sledovalo sto padesát policistů a celníků rok a půl. Koncem ledna spadla klec - kromě...