27. dubna 2019 11:04, aktualizováno  11:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Nehledejte senzaci, jde o velkou lidskou tragédii.‘ Mrtvé matce dvou dětí selhalo zdraví, ukázala pitva

Pohřešovanou ženu našla policie mrtvou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovanou ženu našla policie mrtvou. | foto: Týdeník Policie. http://tydenikpolicie.cz/pohresovanou-zenu-nasli-policiste-pri-patraci-akci-v-praze-mrtvou/

PRAHA Pohřešovaná žena z Prahy, kterou policie našla minulý týden mrtvou v Šáreckém údolí, zemřela na následky zdravotních komplikací. Ukázala to provedená pitva.

„Pitva potvrdila, že sedmatřicetiletá žena zemřela bez cizího zavinění,“ řekl pro Pražský deník mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. „Znalci z oboru soudního lékařství určili, že příčinou byly zdravotní komplikace,“ přiblížil. Ještě před zveřejněním pitvy rodina tvrdila, že žena žádnou nemocí netrpěla.

Žena byla pohřešovaná od 14. dubna, nalezena byla policií v Šáreckém údolí.
Pitva dokazuje, že nešlo o cizí zavinění, ale o zdravotní komplikace.

Žena odešla v neděli 14. dubna ve večerních hodinách ze svého domova na Žižkově. Po dvou dnech byla nalezena v Šáreckém údolí mrtvá. K tomu a jak se do Šárky dostala, když měla mít údajně namířeno do centra Prahy, se Rybanský nechtěl vyjadřovat. „Kriminalisté, kteří se případem pohřešované zabývali, získali indicie, že by se mohla vyskytovat na místech, kde byla skutečně nalezena. Nehledejte za tím žádnou senzaci, jde opravdu o velkou lidskou tragédii,“ uvedl mluvčí.

Naposledy byla žena zachycena bezpečnostní kamerou na zastávce Lipanská na Žižkově, kde nastoupila do tramvaje číslo 9 a mířila na Národní třídu. Svým blízkým však od té doby nedala vědět. Rodina proto rozhodla požádat o pomoc policii. Po matce dvou malých dětí v Divoké Šárce pátral i policejní vrtulník.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!