Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona Předplatné LN

Diskuse k článku: Mrtví okupanti z roku 1968. Nehody, alkohol, neúcta k životu a jedna vražda

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 20.8.2017 19:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Kyncl 17.8.2017 22:10

Ruských vojáků bylo u nás v roce 1968 naprosté minimum. Vojska Sovětského svazu, která se operace zúčastnily byly v naprosté většině z Ukrajiny nebo z Pobaltí. Proto nevím, odkud se bere ten nehorázný blud o ruských okupantech.

J. Krajíček 17.8.2017 22:24

To má být omluva toho, že UV KSSS v čele s Brežněvem nařídil okupaci svrchovaného státu? Vis co Kyncle? Bez si to hodit. Jsi kolaborantaky Xindl!!!

M. Pomichalek 17.8.2017 22:44

Doufam ze si na to vzpomente az tu bude nekdo vykrikovat ze nas v 45. osvobodili rusove, protoze Ceskoslovensko osvobodil 1., 3. a 4. Ukrajinský front.

Š. Apolen 17.8.2017 23:38

Ale Pomichálku, to že se front jmenuje Ukrajinský, neznamená, že je složen z Ukrajinců, ale že zpočátku působil na ukrajinském území. Další fronty byly Severní, Baltský, Centrální a podobně.

M. Pomichalek 18.8.2017 0:06

Ale Apolene, ja moc dobre chapu ze cele 3 fronty nebyly slozeny z Ukrajincu. Ja jsem jen chtel poukazat na nesmyslnost pane Kynclova uvazovani. Narizeni k okupaci prislo z Moskvy, a predstavitele CCCP co podepsali tzv. Moskevske Protokoly byli prinejmensim ze dvou tretin cistokrevni rusove. Breznev sam byl napul rus, napul ukrajinec. Tak co ma za vyznam tvrdit ze "Vojska Sovětského svazu, která se operace zúčastnily byly v naprosté většině z Ukrajiny nebo z Pobaltí"? Kdo ma na okupaci vetsi vinu? Cistokrevny ruz z politbyra ktery okupaci naridil, nebo chudak kluk ktereho odvedli odnekud z pobalti? Takove cancy jako ze rusove nebyli okupanti, protoze vojaci kteri sem byli poslani nebyli rusove je demagogie nejhrubsiho radu. To pak zrovna tak muzu tvrdit ze nas ve 45. ovobodili Ukrajinci, protoze se ty 3 fronty jmenovaly "ukrajinske"

J. Čížek 20.8.2017 19:51

Souhlas!

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...