2. června 2015 15:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mrtvý cyklista u Koryčan byl lékař z Kyjova. Trojice jezdců spadla v zatáčce

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK/AP

PRAHA/BRNO Cyklista, který zemřel při nedělní nehodě u Koryčan na Vyškovsku, byl šestadvacetiletý lékař z nemocnice v Kyjově. Stav dalších dvou cyklistů je stabilizovaný a neměli by být v přímém ohrožení života.

Informaci o tom, že mrtvý šestadvacetiletý muž je lékař z nemocnice v Kyjově, sdělil serveru Lidovky.cz zástupce ředitele nemocnice Petr Svoboda.

Další cyklista, který byl převezen na urgentní příjem do kyjovské nemocnice, je podle Svobody ve stabilizovaném stavu a jeho stav se lepší a byl převezen na lůžkové oddělení. Z nehody si nic nepamatuje. I stav třetího z jezdců je stabilizovaný. 

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová uvedla, že není v přímém ohrožení života. Další informace odmítla sdělit.

Cesty jsou v pořádku a upravené

Podle provozovatele cykloprodejny v Koryčanech Adolfa Formana se nehoda tří cyklistů stala v úseku, kde se cesta svažuje z prudkého konce, na jehož konci je zatáčka. Podle něj mladí muži závodili a podcenili prudkost kopce. Žádný svědek na místě nehody ale nebyl. 

Mezi místními také koluje informace, že na místě nehody se našla pouze jedna cyklistická přilba. Starostka obce Koryčany Hana Jamborová serveru Lidovky.cz řekla, že policie ji o nových okolnostech kolem případu neinformuje.

Tragická nehoda se stala v neděli kolem osmé hodiny večerní u obce Koryčany na Vyškovsku. Podle tiskové zprávy jihomoravské policie je zraněným mužům čtyřiadvacet a čyřiatřicet let. Policie bližší informace neuvedla.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky