Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Mrzí mě to, potřebuji peníze,' omlouval se lupič pokladní

Česko

  16:58
PRAHA/KLADNO - Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se na přelomu června a července dopustil dvou loupežných přepadení na pobočkách pošty Kladensku a v Praze. Zvláštností je, že maskovaný ozbrojený muž se při obou loupežích za své jednání obsluze pobočky omluvil, uvedla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Zbraň (ilustrační foto)

Zbraň (ilustrační foto) foto: ČTK

Pachatel se zbraní v ruce nejprve na konci června přepadl pobočku v Zákolanech na Kladensku, odkud si odnesl pouze několik tisíc korun. Divil se, proč je v pokladně tak málo peněz. Když mu ale pokladní řekla, že víc nemá, vzal si pouhých šest a půl tisíce a beze slova odešel.

Na začátku června pak čin zopakoval na poště v Nebušické ulici v Praze 6. Do pobočky přišel po 17:00 zamaskován tmavými brýlemi a černou šálou.

"Na pokladní mířil střelnou zbraní a snažil se jí vysvětlit, že je ve finanční nouzi a potřebuje peníze. Několikrát se ženě za pultem omluvil," uvedla Kropáčová. Omluvu prý směřoval i k vyděšené anglicky mluvící ženě, která byla svědkyní incidentu. "Lupič jí vše plynule v její rodné řeči vysvětlil a přítomným se za celé přepadení dvojjazyčně omluvil," doplnila mluvčí.

Pachatel z místa činu odjel tmavým vozidlem Volkswagen Passat. Jakékoliv informace mohou lidé policii volat na tísňovou linku 158.

Vzhledem k tomu, že zákolanskou poštu vyloupil muž mimo otevírací dobu i vzhledem k charakteru druhé loupeže policie předpokládá, že pachatel nemá s trestnou činností zkušenosti

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat