11. listopadu 2011 15:32, aktualizováno  16:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Musela vraždil i kvůli vyhazovu, svůj čin si promyslel

Karel Musela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Musela. | foto: Klára Burianová

PRAHA Proč Karel Musela vraždil? Podle prvního vysvětlení se mstil za podezřelý pád svého bratra z posedu, po němž ochrnul. V pátek se ale objevila druhá verze: nemohl překousnout, že ho z firmy Aircraft Industries Kunovice, kde střílel, vyhodili. Policie se kloní k verzi, že jde o kombinaci obou verzí. Jisté je, že svůj čin plánoval, nešlo o náhlý zkrat.

Verzi o výpovědi podporuje způsob, jakým Musela jednal. “Nechal odejít lidi, na kterých neměl zájem, a zůstali tam dva zemřelí a ředitelka, řekl státní zástupce zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně Roman Kafka. Podle informací LN se však střelec šel mstít kvůli bratrovi, vyhazov znamenal jen pomyslnou poslední kapku.  

ČTĚTE TAKÉ:


Ředitelce společnosti Iloně Plškové nejspíše zachránilo život, že se před útočníkem schovala a Musela na ní střílel z dálky. V pátek ráno ji propustili z nemocnice, odkud rovnou putovala k policejnímu výslechu.

Pravdivá není ani teorie o “šíleném střelci“. "Opak je spíše pravdou. Podezřelý, z toho, co dosud víme, si jednání předem naplánoval. Urovnal si své osobní poměry, například smluvní vztahy, a šel na jednání do společnosti, aby napadl konkrétní až tři manažery. Měl možnost napadnout i další lidi, kteří byli bezprostředně před ním. Neučinil tak a vyzýval je k odchodu. Přesně si vytipoval lidi, které chtěl napadnout a vyrovnat si s nimi své účty," vysvětlil Kafka.

V areálu někdejší letecké továrny v Kunovicích na Uherskohradišťsku střílel muž po lidech.

V areálu někdejší letecké továrny v Kunovicích na Uherskohradišťsku střílel muž po lidech.

Ředitelka Plšková neměla s pádem Muselova bratra Pavla z posedu nic společného, přesto na ni útočil, proto se jako další motiv do hry dostala výpověď. Na manažery útočil z těsné blízkosti, vypálil na ně vícekrát, jejich těla byla nalezena na chodbě. Otázkou zůstává, jak se tam dostala -   zda utíkali nebo byla přestávka v jednání, jak je pravděpodobné.

PSALI JSME:


Na ředitelku i na sebe střílel v jiných prostorách. S pravděpodobností hraničící s jistotou zemřel podezřelý vlastní rukou, zřejmě v době, kdy s ním hovořil policejní vyjednavač," uvedll státní zástupce s tím, že na místě byly nalezeny dvě krátké střelné zbraně. Doma měl Karel Musela další, větší množství střelných zbraní. Údajně je držel legálně.

Proniknout do areálu továrny nebylo pro Muselu příliš obtížné. Vzhledem k tomu, že tam dříve pracoval, ho dobře znali. Jedna z vyšetřovacích verzí pracuje podle Kafky s tím, že se vymluvil na návštěvu lékaře.

Sousedé střelce jsou jeho činem šokovaní, působil prý jako milý a klidný člověk, i když nebyl příliš společenský.  Žil v klidné části Kunovic v domku se svou matkou, o níž se vzorně staral.

Kriminalisté věc vyšetřují jako zločin vraždy spáchaný po předchozím uvážení a na více osobách. Pokud by pachatel útok přežil, hrozilo by mu 15 až 20 let či výjimečný, až doživotní trest. Pokud vyšetřování prokáže, že se na útoku včetně přípravy nepodílela žádná další osoba, bude podle Kafky trestní řízení odloženo.

ogoOndřej Golis, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz