2. ledna 2017 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Házení vajec na prezidenta není trestný čin, rozhodl soud

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 133Diskuse
Miloše Zemana musela ochranka proti rajčatům a vajíčkům chránit deštníky a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloše Zemana musela ochranka proti rajčatům a vajíčkům chránit deštníky a... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Muž, který před dvěma lety házel vejce na Albertově na prezidenta Miloše Zemana, spáchal pouze přestupek. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 2. Informaci potvrdila mluvčí soudu Marcela Pröllerová. Rozhodnutí zatím není pravomocné a lze proti němu podat do tří dnů stížnost.

O rozhodnutí soudu informovala Česká televize. Muž házel na prezidenta Miloše Zemana vajíčka 17. listopadu 2014, kdy byla na pražském Albertově odhalována pamětní deska k výročí pádu komunistického režimu.

Policie později zadržela dva muže. Incident byl nejprve vyhodnocem jako přestupek proti občanskému soužití. Věc byla proto postoupena magistrátu, který rozhodl, že nešlo o přestupek. Celá věc byla následně úplně odložena.

Na podnět Městské části Praha 2 magistrát věc přehodnotil a předal ji policii, která následně obvinila dva muže z výtržnictví. Loni v létě zastavila stíhání jednoho z nich a u druhého později navrhla obžalobu. Státní zástupce muže obžaloval loni v říjnu. Za čin mu hrozil trest odnětí svobody až na dva roky.

Pražský Albertov 17. listopadu 2014

Akce na pražském Albertově se v listopadu 2014 zúčastnily stovky lidí, kteří projevovali nesouhlas s jednáním prezidenta Miloše Zemana, demonstranti také házeli na pódium vajíčka a další předměty. Hrad poté uvedl, že jedno z vajec zasáhlo do spánku německého prezidenta Joachima Gaucka. Německá ambasáda upřesnila, že Gaucka trefila pouze skořápka a státník vzal záležitost s humorem. Akce se zúčastnili také prezidenti Slovenska, Polska a Maďarska.

dv, Lidovky.cz
  • 133Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz