3. září 2018 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž, který v Ostravě hrozil bombou, je nepříčetný, věc odložena

Soud - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Ostrava Moravskoslezští policisté odložili kvůli nepříčetnosti pachatele případ muže, který se koncem května zabarikádoval v domě v Ostravě-Porubě. Vyhrožoval odpálením nastražené bomby a zasahující policista jej nakonec postřelil. Nepříčetnost tohoto čtyřiačtyřicetiletého Slováka konstatovali soudní znalci. Novinářům to v pondělí řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

„Podle posudku muž není schopen ovládat své jednání, není schopen ani si uvědomit obsah trestního řízení. Proto byl prohlášen za nepříčetného a celé vyšetřování bylo zastaveno. Muž je nyní v psychiatrické léčebně,“ řekl Kužel.

Incident se stal ve středu 30. května v ostravské části Poruba. Policisté na místo ve Vřesinské ulici dorazili na základě oznámení příbuzných a známých. Podle nich muž asi měsíc obydlí neopustil a rodina se o něj bála. „Na místě policisté zjistili, že muž žije. Pohledem přes okno zjistili, že v domě může být nástražný výbušný systém. Zahájili jsme vyjednávání,“ uvedl už dříve Kužel.

Vyjednávání ale nebylo úspěšné, hrozilo riziko výbuchu, a proto policisté zásahové jednotky a pyrotechnik vnikli do domu a muže zadrželi. Ještě předtím namířil na policisty svou zbraň, zasahující policista jej postřelil do nohy. Kužel dodal, že při zásahu se spustil jiný výbušný systém a policisté museli objekt urychleně opustit. Ozval se slabý výbuch a objevil se kouř. Zbraň, kterou muž na policii namířil, vlastnil nelegálně. Byla nabitá a schopná střelby.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz