Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uklízeč ukradl z ordinace zlaté cihly v hodnotě 400 000 korun. Chtěl si pomoci ze složité finanční situace

Česko

  11:49
Ostrava - Kriminalisté dopadli osmatřicetiletého muže, který podle policie v odborné ordinaci na Novojičínsku ukradl více než deset zlatých cihel zhruba za 400 000 korun. Šlo o takzvané investiční zlato, část cihel se policii podařilo najít. Po dalších asi za 100 000 korun stále pátrají. Novinářům to ve čtvrtek řekl Roman Tkáč z novojičínského oddělení obecné kriminality.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: MAFRA - Jan Zátorský

Lékař měl zlaté cihly uloženy v pokladně v plechové skříni. Muž, který se policii ke krádeži přiznal, pracoval pro úklidovou službu zajišťující úklid ordinace.

Už při ohledání místa krádeže policisté zjistili, že ani do objektu ani do samotné ordinace se pachatel nedostal násilným způsobem. Policisté pátrali ve firmách, které mimo jiné prodávají a nakupují zlato, a podařilo se jim získat popis muže, který se na výkup zlata vyptával. Nakonec muže v minulém týdnu zadrželi.

„Muž nebyl v minulosti trestán. Jako důvod svého jednání uvedl složitou finanční situaci, kterou si takto chtěl vyřešit,“ řekl Tkáč. Muž byl obviněn z krádeže a hrozí muž až pětileté vězení. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Část zlata zhruba za 300 000 korun měl muž uloženou doma. Kriminalisté zajistili sedm cihel o celkové váze 290 gramů. Po zbytku pátrají, obviněný muž zatím nechce sdělit, jak se zbývajícím zlatem naložil. Z dosud zjištěných informací policisté předpokládají, že muž na zlato v ordinaci narazil spíše náhodou. Kvůli pokračujícímu vyšetřování policisté odmítli uvést přesné místo, kde se krádež stala. Nechtěli se podrobněji vyjadřovat ani k odbornému zaměření lékaře, který měl podle Tkáče zlato v ordinaci uloženo pouze na přechodnou dobu.

Autor:

Pronájem bytu 103 m2
Pronájem bytu 103 m2

Lobendavská, Dolní Poustevna, okres Děčín
10 000 Kč/měsíc