Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž ohrožoval v Praze ženy nožem, pátrá po něm policie

Hledaný je střední postavy, má vyhublé tváře a nosí dioptrické brýle. Na sobě měl zimní péřovou bundu skořicové barvy, kraťasy, podkolenky a šedou čepici s kšiltem. foto: Policie ČR

Praha - Policisté pátrají po nebezpečném muži, který v posledních dnech v Praze ohrožoval nožem několik žen. Jednu z napadených okradl o peníze. Kriminalisté v úterý zveřejnili video, na kterém je podezřelý zachycen.
  14:25

Policie pátrá po cizinci podezřelém z brutálního útoku v Praze, může být ozbrojený a nebezpečný

Útočník může být ozbrojený, lidé by se ho proto neměli pokoušet sami zadržet, varovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Kriminalisté žádají další napadené, aby se jim ozvaly.

Muž zaútočil na jednu z žen 30. prosince kolem 18:00 na Hlávkově mostě. Napadené se podařilo z místa utéct. „Pachatel však bezprostředně poté opět zaútočil na jinou ženu jdoucí po ulici,“ uvedla Kropáčová. Útočník po 25leté ženě požadoval peníze, které mu ze strachu o život dala. Podle mluvčí muž ohrožoval nožem i další ženy.

Kriminalistům se podezřelého dosud nepodařilo zadržet, mají ale jeho záběry z bezpečnostních kamer v metru. Hledaný je střední postavy, má vyhublé tváře a nosí dioptrické brýle. Na sobě měl zimní péřovou bundu skořicové barvy, kraťasy, podkolenky a šedou čepici s kšiltem.

Ve smetí se hromadí nebezpečný jed. Pochází z elektroodpadu či léčiv

Lidé, kteří hledaného muže poznají, by měli volat policejní tísňovou linku 158. „Upozorňujeme, že může být ozbrojený, a tudíž velmi nebezpečný,“ varovala Kropáčová. Zadržení podezřelého by proto lidé měli nechat na policistech.

Kriminalisté pracující na případu vyzývají ženy, které muž ohrožoval, aby se jim ozvaly na linku 158. O totéž žádají i napadenou dívku z Hlávkova mostu. „Kriminalisté v této souvislosti dále uvítají jakékoliv svědectví osob, které byly přítomny některému z napadení,“ uvedla Kropáčová.

Autor:
Témata: Praha, Hlávkův most

Mohlo by vás zajímat