30. května 2018 11:53, aktualizováno  12:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zabarikádovaný muž měl doma výbušný systém. Zasahovalo sto policistů, namířil na ně zbraň

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Policisté zasahovali ve Vřesinské ulici v ostravské části Poruba, kde se 30.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté zasahovali ve Vřesinské ulici v ostravské části Poruba, kde se 30.... | foto: ČTK

PORUBA (OSTRAVA) Stovka policistů zasahovala v dopoledne v Ostravě-Porubě, kde se v jednom z domů zabarikádoval čtyřiačtyřicetiletý muž. U sebe měl výbušný systém a zbraň, kterou v jednu chvíli zásahu namířil na policisty, ti jej následně postřelili do nohy. Asi 50 lidí z okolních domů bylo evakuováno. Řekl to ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Zatím se nepotvrdily informace, že muž byl bývalý policista.

Policisté na místo dorazili dopoledne na základě oznámení příbuzných a známých. Podle nich muž asi měsíc obydlí neopustil a rodina se o něj bála. „Na místě policisté zjistili, že muž žije. Pohledem přes okno zjistili, že v domě může být nástražný výbušný systém. Zahájili jsme vyjednávání,“ uvedl Kužel.

Vyjednávání nebylo úspěšné, hrozilo riziko výbuchu a proto policisté zásahové jednotky a pyrotechnik vnikli do domu a muže zadrželi. Ještě předtím namířil na policisty svou zbraň, zasahující policisté jej postřelili. „Je v péči lékařů,“ uvedl Kužel. Dodal, že během zásahu došlo i ke spuštění výbušného systému a policisté museli urychleně objekt opustit. „Zjišťujeme přesně, co se stalo. Jak byl výbušný systém nebezpečný,“ řekl ředitel.

Policie v okolí domu zcela zastavila dopravu. Provoz obnovila krátce po 13:30, když dokončila hlavní pyrotechnickou prohlídku objektu. Ve stejnou dobu se mohli evakuovaní lidé vrátit do svých domovů.

Policisté zasahovali ve Vřesinské ulici v ostravské části Poruba, kde se 30. května před polednem zabarikádoval v bytě neznámý muž.
Na snímku sanitka odváží zadrženého muže k ošetření.

Podobnou situaci policisté řešili v Havířově 17. května. V jednom z bytů se tam tehdy uzavřel jednatřicetiletý muž. Ten obydlí dokonce před zásahem policie zapálil. Zranil sebe i pět zasahujících policistů. Kriminalisté jej převezli do psychiatrické léčebny. Podezřelý je z obecného ohrožení, obviněn ještě nebyl.

ČTK
  • 1Diskuse
Najdete na Lidovky.cz