Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Muž upoutal pozornost policisty. Při zásahu se u něj našly zbraně i munice

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Čtyřiadvacetiletý muž z Ústeckého kraje se choval podezřele. Toho si všiml policista, který si o něm začal shromažďovat informace. Následně proti němu policisté zasáhli a zabavili mu větší množství zbraní i munice, které si pořídil během krátkého časového období. Podle policie zatím nejsou důkazy, že měl v úmyslu spáchat zločin.
  14:50

O případu informoval server Seznam Zprávy. Muž, který na mladíka upozornil, za svůj čin obdržel ocenění od policejního prezidenta Martina Vondráška.

„Kolega byl oceněn za to, že se mu podařilo získat informace o podezřelém chování konkrétního člověka, dále s nimi pracoval a v konečném důsledku vedly k zajištění většího množství zbraní u čtyřiadvacetiletého muže,“ uvedl mluvčí policejního prezídia Jozef Bocán.

O mladém muži se prý dozvěděl náhodou a ve volnu začal zkoumat, jak muž vystupuje navenek a působí na okolí. Své poznatky poté předal kriminalistům.

„Na základě podnětu policisty jsme přijali preventivní opatření formou zajištění zbraní a zbrojního průkazu u mladého muže z Litoměřicka,“ potvrdila pro Seznam Zprávy ústecká policejní mluvčí Pavla Kofrová. Podle ní zatím neexistují důkazy, že by podezřelý měl v úmyslu spáchat zločin.

Poslanecká sněmovna minulou středu v prvním kole podpořila vládní novelu, díky které by prodejci zbraní a střeliva museli hlásit policii podezřelé nákupy dříve než od roku 2026, kdy začne platit nový zbraňový zákon. Policie má získat širší možnosti pro zajištění zbraní.

Novelu připravila vláda v reakci na prosincovou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde její student 14 lidí zabil, 25 zranil a následně zastřelil i sebe. Po předvánoční tragédii přistupuje policie k podobným případům citlivěji.

Autor: