8. dubna 2019 11:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Muž přepadl banku v Brně. U první přepážky neuspěl, tak přešel ke druhé

Přepadení banky v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přepadení banky v Brně. | foto: Reprofoto video Policie ČR

Brno  Dosud neznámý muž vyhrožoval v jedné z poboček bank v Brně odpálením bomby, úřednice mu vydala desítky tisíc korun. Policie po neznámém pachateli pátrá. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Pachatel v bance v Marhautově ulici loupil 19. března. „Dvě hodiny po poledni nejdříve na jedné z přepážek předal obsluze lístek s oznámením, že chce peníze a že má s sebou bombu a tu je ochoten odpálit. U bankovního úředníka neuspěl, tak zamířil k vedlejší přepážce. Tam už jeho důraznému direktivnímu požadavku kolegyně vyhověla a vydala mu několik desítek tisíc korun v hotovosti,“ uvedl mluvčí.

Přepadení banky v Brně.
Přepadení banky v Brně.

Muž potom z místa odešel. Kriminalisté vyšetřující případ zjistili, že lupič z banky zamířil do Durďákovy ulice a po ní směrem k Zemědělské ulici. Pachatel, kterého zachytily bezpečnostní kamery, je ve věku 40 až 50 let, 180 až 190 centimetrů vysoký, střední postavy. Na sobě měl riflové kalhoty, modrou kšiltovku s bílým nápisem NY a hnědé boty.

„Muž hovořil česky s cizím přízvukem. Ruce měl hodně zanedbané, pravděpodobně v důsledku těžké manuální práce,“ uvedl mluvčí.

Kriminalisté vyšetřující případ uvítají jakékoliv informace vedoucí ke zjištění totožnosti pachatele na tísňové telefonní lince 158.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!