Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brutální vražda kvůli pětistovce. Soud muži z Ostravy potvrdil 22 let vězení

Právo

  10:16
Olomouc - Za brutální vraždu svého známého si pětačtyřicetiletý Robert Tancer odpyká ve vězení definitivně výjimečný trest 22 let. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal.

Robert Tancer u soudu. foto: ČTK

Svou o dva roky mladší oběť napadl Tancer loni v červnu v ostravské ubytovně kvůli malichernosti, šlo o vrácení dluhu ve výši 500 korun. Muži zasadil dvě desítky bodných ran a nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Obžalovaný se k činu doznal. Výjimečný trest dostal za zvlášť surový způsob usmrcení i svou trestní minulost.

Robert Tancer u soudu.
Robert Tancer u soudu.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vracením dlužné částky. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně v této souvislosti se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile, svou roli tak sehrál i alkohol.

Tancer během útoku použil hned několik nožů. Podle Tancerova obhájce nešlo o zvlášť surový způsob usmrcení, kvůli kterému hrozí přísnější kvalifikace. Vrchní soud to však odmítl. Trest považuje za přiměřený.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat