Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Vem si to dítě a vypadni.‘ Muž v Plzni ukradl řidičce vezoucí dceru vůz, když zastavila na červenou

Muž, který nastoupil do vozu pro něj zcela neznámé řidičky na semaforech v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž, který nastoupil do vozu pro něj zcela neznámé řidičky na semaforech v... | foto: Policie ČR

Praha Policie ve středu obvinila 35letého pachatele, který ukradl auto čekající v Plzni na semaforech. Muž vyhodil řidičku i její sedmiletou dceru z vozu a během chvíle ujel. Zhruba po dvou hodinách ho chytila zásahová jednotka. Před tím ještě stihl ukrást další auto.

Pachatel v pondělí okolo půl druhé odpoledne nastoupil k řidičce Fordu Focus na křižovatce v plzeňské Klatovské ulici. Nařídil jí, aby pokračovala v jízdě. Útočník využil toho, že žena zastavila s vozem na semaforech a spěšně usedl na místo spolujezdce. O případu informoval server Týdeník Policie.

Poté, co řidička nechtěla uposlechnout mužovy pokyny, začal ji vyhazovat z jejího auta. Situace byla o to závažnější, že na zadním sedadle seděla sedmiletá dcera, a tedy hrozilo, že muž odjede i s ní. To se však nakonec nestalo. Než pachatel donutil ženu opustit vůz, podle serveru Krimi-Plzeň jí sdělil: „Vem si to dítě a vypadni.“ Poté odjel směrem na Bory.

Muž, který nastoupil do vozu pro něj zcela neznámé řidičky na semaforech v...
Do pátrání po muži, který nastoupil do vozu pro něj zcela neznámé řidičky na...

„Tramvajový ostrůvek byl plný lidí, ale všichni jen koukali. Vedle manželčina auta stál nějaký pán v Jeepu, ale ten když viděl, co se děje, z místa radši ujel,“ citoval server manžela poškozené ženy. Jestli byl muž ozbrojený, si žena nestihla všimnout.

Jednou krádeží to však neskončilo. Muž odjel s uloupeným fordem do obce Oplot, kde ho odstavil a odcizil další vůz značky Volkswagen muži, který se měl od vozu na chvíli vzdálit. Poté zloděj pokračoval přes Přeštice, Dolce, Skašov, Březí, Měčín, Radkovice a další obce.

Dopaden po 2 hodinách

Očitý svědek předal útočníkův popis policii a ta okamžitě vyhlásila celostátní pátrání po hledané osobě. Do pátrání bylo zapojeno několik policejních hlídek a povolán byl i vrtulník. Muž byl zadržen okolo půl čtvrté v obci Kokořov na jižním Plzeňsku. Policii ujížděl polními i lesními cestami, po zastavení byl zpacifikován hmaty a pouty.

Útočník byl následně obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu vydírání, přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu poškození cizí věci. Státnímu zastupitelství bylo navrhnuto vzít muže do vazby.

Krimi-Plzeň připomíná, že carjacking - anglický pojem skládající se ze slov car (vůz) a hijack (unést) - je fenomén, který byl poprvé popsán v roce 1991. Nejčastěji je k němu využita střelná zbraň, pomocí níž útočník řidiče donutí opustit vůz, neobvyklé však nejsou ani sehrané autonehody, kdy se zloděj zmocní auta ve chvíli, kdy řidič vystoupí. Velmi dobrou radou, jak se podobným incidentům vyhnout, je dbát na to, aby okénka byla vytažená až nahoru a dveře zamknuté. 

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Najdete na Lidovky.cz