22. prosince 2017 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž v Praze napadl pěstmi dvě ženy a chtěl na ně poštvat psa, skončily v nemocnici

Záchranka (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranka (ilustrační). | foto: Facebook ZZS hl. m. Prahy

PRAHA Policie hledá muže, který koncem listopadu v Čimickém háji v Praze zaútočil pěstmi na dvě ženy. Navíc při tom vybízel malé dítě, aby na napadené ženy pustilo z vodítka psa jménem Argo. Ženy skončily v nemocnici, jedna z nich zůstala několik dní v pracovní neschopnosti. Na webu o tom v pátek informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Zveřejnil zde také podobenku hledaného muže.

Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví a výtržnictví, útočníkovi hrozí až tříletý trest vězení. Hledaný muž je podle obětí útoku ve věku 45 až 50 let, štíhlý, vysoký zhruba 180 centimetrů. Má krátké vlasy a světlou pleť. Při napadení měl na sobě bundu barvy khaki, tmavé kalhoty s páskem a sportovní boty.

Incident se odehrál 24. listopadu kolem 16:30 mezi lidmi venčícími psy v Čimickém háji u dolní hájenky. „Jedna z poškozených zaslechla kňučet svého psa, proto se otočila a šla se podívat, co se děje. Vedle něj stál cizí muž, a proto se ho zeptala, zdali mu něco neudělal. Rozumné odpovědi se však nedočkala, muž ji nečekaně zasypal údery pěstí do obličeje, až spadla na zem. Stejně tak dopadla i její kamarádka, která se ji snažila bránit. I tu hrubián napadl a zbil,“ popsal Rybanský.

Dítěti, které útoku přihlíželo a které muž vyzýval, aby na napadené ženy pustilo z vodítka psa, bylo podle mluvčího ve věku mezi čtyřmi a šesti roky. „Dítě naštěstí pro poškozené těchto příkazů neuposlechlo,“ doplnil Rybanský. Zveřejněná podobenka, se kterou pracují kriminalisté, je podle mluvčího relevantní ze 60 procent. Pokud někdo agresora pozná, má volat na tísňovou telefonní linku 158.

ČTK
K. Jež 888 Jasnej komunista. 16:30 22.12.2017
M. Henrik Poznal jste se? 17:45 22.12.2017
K. Jež 888 Ne, tebe. 17:53 22.12.2017
J. Unkas Zase pravda s láskou zvítězily:)))) 15:05 22.12.2017

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz