Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž vlákal školačku do auta. Podařilo se jí utéct

Česko

OŘECHOV Osmiletá dívka se vracela domů, když u ní zastavilo tmavé auto. Neznámý muž ji vlákal dovnitř. Školačka ale naštěstí stačila utéct dřív, než za ni zabouchl dveře. Kriminalisté nyní po únosci pátrají. Obávají se, že může mít na svědomí více podobných incidentů.

Pokus o únos se odehrál ve středu kolem 15. hodiny v Ořechově na Brněnsku v Divadelní ulici před domem číslo 18. „Podle prvotních informací se dívka vracela ze školy domů. Zastavilo u ní vozidlo tmavé barvy, řidič ji lákal do otevřených dveří,“ řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková. Děvče si naštěstí včas uvědomilo, že něco není v pořádku, z auta se mu podařilo vystoupit a utéct. Pod jakou záminkou muž dívku do auta nalákal, však mluvčí neupřesnila. Řidič se potom ve slepé ulici otočil a z místa ujel.

Vše bezprostředně poté oznámil policii otec děvčete.

Policie žádá o pomoc. Jakékoliv bližší informace, které by mohly kriminalistům pomoci při pátrání, mohou svědci policii sdělit i telefonicky. Chytil ji pod krkem „On ji pozdravil a potom ji začal pronásledovat. Chytil ji pod krkem a vtáhl ji do auta. Dcera měla štěstí, že nestihl zaklapnout dveře, vysmekla se mu a utekla,“ tak incident popsala televizi Nova maminka dívky. Podle ní mohlo být muži asi 30 let a na sobě měl džíny a šedou mikinu.

„Dětem je nyní nutné připomenout, aby se vyhýbaly bližšímu kontaktu s neznámými lidmi. Pokud mají obdobnou zkušenost jako dívka z Ořechova, měly by to říci rodičům a policii,“ dodala mluvčí Straková. Událost se odehrála v době, kdy policie stále řeší případ Anny Janatkové. Ta se ztratila 13. října v Praze. A možná byla také unesena. Naposledy ji viděly její spolužačky v ulici Pod Písečnou, kudy se vracela ze školy.

Autor: