30. července 2019 10:37, aktualizováno  11:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž vylezl na děčínském nádraží na sloup trakčního vedení. Policie ho dolů dostala až po sedmi hodinách

Na místě jsou policisté i hasiči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě jsou policisté i hasiči. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Děčín Provoz vlaků v Děčíně na hlavním nádraží omezoval v úterý od brzkého rána muž, který vylezl na sloup trakčního vedení. Zhruba po sedmi hodinách se ho policistům podařilo dostat dolů. Rychlíky z Děčína na Prahu či z Děčína do Německa nabraly až tříhodinové zpoždění, vyplývá z webu Českých drah.

Muž vylezl na stožár napětí poblíž děčínského vlakového nádraží.
Vlaky nabírají až 2,5 hodiny zpoždění.

Policisté měli událost hlášenou kolem 4:00. Muž byl podle mluvčí ve špatné psychické kondici, policisté se ho snažili přimět, aby ze sloupu slezl. Když se ale přiblížili, polonahý muž vylezl výš a přestával komunikovat. Před 11:00 se jej podařilo dostat na plošinu a sundat na zem.

„Nyní je převážen k dalším opatřením na místní obvodní oddělení,“ řekla řekla policejní mluvčí Petra Trypesová kolem 11:00.

Vlaky s odjezdem kolem 8:00 na Prahu i do Berlína z Děčína nabraly až tříhodinová zpoždění, další soupravy nižší. Zhruba desítka vlaků v regionální dopravě byla zrušena. České dráhy na webu uvedly, že provoz vlaků vedených elektrickou lokomotivou byl přerušen a provoz vlaků s motorovou lokomotivou veden s omezením.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz