9. června 2016 14:31, aktualizováno 10. 6 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž vylezl na věž a házel po lidech cihly. Po 15 hodinách ho zásahová jednotka trefila taserem

Zásahová jednotka se do akce pustila okolo 23. hodiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásahová jednotka se do akce pustila okolo 23. hodiny. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Celý den neslezl z věže skladu Národního divadla cizinec, který se na střechu dostal dnes ráno. Dolů na kolemjdoucí házel muž cihly a kameny. Nikoho nezranil, způsobil ale zřejmě nemalé škody na majetku. Hodiny se s ním snažil komunikovat policejní vyjednávač, který mluvil s mužem anglicky a rusky Až kolem 23:00 se policistům podařilo muže dostat ze střechy dolů.

Hodiny se s ním snaží komunikovat policejní vyjednávač, který mluví s mužem anglicky a rusky, popsala odpoledne mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Budova ve Viničné ulici v Praze 2 s věží a cimbuřím slouží jako sklad dekorací, nábytku a kostýmů divadla. Muž vyšplhal přes římsy na věž, ze které rozhazoval po okolí kusy stavby a ohrožoval okolí. Policie dostala oznámení o incidentu kolem 08:15. „Areál uzavřela policie, která s neznámým již několik hodin vyjednává. Předběžné škody na majetku jsou odhadovány na 100 tisíc korun českých,“ informoval odpoledne mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Speciální jednotka na cizince použila taser.
když se k muži policisté přiblíží, stupňuje svou agresivitu.

Policie se nejprve rozhodla proti cizinci nezakročit násilím. „Každý takový případ je individuální a vyžaduje jiný postup. Všichni zasahující musí dbát především na to, aby neohrozili zdraví a život dotyčné osoby. Pokud si to situace vyžaduje, může vyjednávání trvat hodiny, nebo i dny,“ dodala mluvčí.

Kolem 23. hodiny se rozhodla policie zakročit. Podle serveru Tíseň.tv pětadvacetiletého Lotyše zpacifikovala zásahová jednotka za pomoci taseru.

Motiv činu není jasný. Muž během svého počínání nikoho nezranil. Podle policie měl k dispozici jídlo a pití. V okolí se nachází například známá porodnice U Apolináře, Hrdličkovo muzeum člověka, Psychiatrická klinika či velvyslanectví Lucemburska.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR VE VÝROBĚ (35-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz