Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muže v Brně poranila podomácku vyrobená výbušnina, kterou nesl v tašce. Kde ji vzal je zatím nejasné

Česko

  16:45
Brno - Jednašedesátiletý muž měl v Brně v tašce podomácku vyrobenou výbušninu, která explodovala a vážně mu poranila ruku. Policie u muže následně provedla domovní prohlídku, našla vojenskou pyrotechniku. Řekl to policejní mluvčí Bohumil Malášek. Případem se policie zabývá.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: MAFRA - Karel Pešek

Výbušnina v tašce explodovala na Staré Osadě v Brně na konečné zastávce tramvají v pátek kolem 9:30, upozornila CNN Prima. Nikoho dalšího neporanila.

Loňská exploze domu v Lenoře vznikla podle policie s úmyslem. Způsobil ji muž, který jediný zahynul

„Zjišťujeme okolnosti kolem tohoto případu. Například jakým způsobem k ní dotyčný přišel nebo zda si ji vyrobil a jakým způsobem,“ uvedl mluvčí. Doplnil, že muže zatím policie nemohla vyslechnout, protože je dosud v péči lékařů.

„Měli jsme informaci, že došlo k výbuchu skleněné lahve. Na místě jsme se postarali o muže, který utrpěl těžké poranění ruky. Po ošetření jsme ho převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ řekla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Televize uvedla, že podle svědků byl výbuch ohlušující.

Ruské bezpečnostní síly zabily tři stoupence IS. Plánovali prý teroristický útok v Jekatěrinburgu

U muže policie provedla domovní prohlídku včetně nebytových prostor. „Našli jsme nějakou vojenskou pyrotechniku a také menší množství látek, které se jevily jako nebezpečné. Pyrotechnici je převzali a odváží k odborné likvidaci,“ uvedl mluvčí.

Z mužova bydliště policie preventivně evakuovala kolem poledne sedm lidí, ti se odpoledne mohou vracet zpět.

Autor:

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...

Mohlo by vás zajímat