30. ledna 2019 13:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muže ve Smiřicích zavalilo 14 tun plechu. Na místě zemřel

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Smiřice (Hradecko) Policie vyšetřuje úmrtí pětadvacetiletého cizince ve firmě ve Smiřicích na Královéhradecku. Neštěstí se stalo v úterý. Muže zavalilo 14 tun plechu. Uvedla to královéhradecká policejní mluvčí Iva Kormošová. Podle dostupných informací šlo o Ukrajince.

Policisté případ prošetřují jako pracovní úraz a zjišťují, jakým způsobem k tragické události došlo, zda cizím zaviněním či porušením bezpečnostních předpisů. „Záchranáři muže oživovali, ale bohužel na místě na následky zranění zemřel. Přesnou příčinu smrti stanoví až nařízená soudní pitva,“ sdělila Kormošová.

V krátké době jde v Královéhradeckém kraji o druhý zřejmě pracovní smrtelný úraz. Pětadvacetiletý muž v sobotu odpoledne zemřel ve výrobním závodě v Kvasinách na Rychnovsku. S největší pravděpodobností to bylo následkem pracovního úrazu při údržbě strojního zařízení. Také okolnostmi tohoto případu se policie zabývá.

ČTK