Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muže ve Smiřicích zavalilo 14 tun plechu. Na místě zemřel

Česko

  13:35
Smiřice (Hradecko) - Policie vyšetřuje úmrtí pětadvacetiletého cizince ve firmě ve Smiřicích na Královéhradecku. Neštěstí se stalo v úterý. Muže zavalilo 14 tun plechu. Uvedla to královéhradecká policejní mluvčí Iva Kormošová. Podle dostupných informací šlo o Ukrajince.
Policie - ilustrační foto.

Policie - ilustrační foto. foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Policisté případ prošetřují jako pracovní úraz a zjišťují, jakým způsobem k tragické události došlo, zda cizím zaviněním či porušením bezpečnostních předpisů. „Záchranáři muže oživovali, ale bohužel na místě na následky zranění zemřel. Přesnou příčinu smrti stanoví až nařízená soudní pitva,“ sdělila Kormošová.

V krátké době jde v Královéhradeckém kraji o druhý zřejmě pracovní smrtelný úraz. Pětadvacetiletý muž v sobotu odpoledne zemřel ve výrobním závodě v Kvasinách na Rychnovsku. S největší pravděpodobností to bylo následkem pracovního úrazu při údržbě strojního zařízení. Také okolnostmi tohoto případu se policie zabývá.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...