25. listopadu 2011 11:22, aktualizováno  13:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muže zřejmě zabil lis popelářského auta

Odpadky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odpadky | foto: Reprofoto

PRAHA  V třídírně odpadu v Malé Chuchli v Praze ráno nalezli mezi odpadky mrtvého muže. Zřejmě se dostal do lisu v popelářském vozu, uvedla pražská záchranná služba na svých webových stránkách. Případem se začala zabývat policie. Podle jejího zjištění šlo o jednačtyřicetiletého bezdomovce, řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

"Oznámení jsme přijali kolem 07:30," uvedla Kropáčová. "Muž s největší pravděpodobností přespával v kontejneru na tříděný odpad, poté byl naložen do odvozového lisovacího vozu," uvedla.

Odpad byl podle ní vysypán v areálu třídírny odpadu v Paroplavební ulici a ponechán na skladovacím místě. Tělo zaměstnanci nalezli ve chvíli, kdy odpad přemísťovali.

ČTĚTE TAKÉ:

"Pro přesné zjištění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva," dodala mluvčí. Muž měl podle ní na sobě několik vrstev oblečení.

Podobné případy nejsou vzácností. Například minulý týden záchranáři a hasiči pomáhali muži v Třebenické ulici v Kobylisích. Muže bez přístřeší, který spal v kontejneru, vyklopili popeláři s odpadky do svého vozu.

Vyprostit ho museli hasiči. Do nemocnice byl převezen se zlomeninou bérce.

Do lisu popelářského vozu se dostal také muž letos v květnu v Žitné ulici, jemu již záchranáři nemohli pomoci. Popelářský vůz usmrtil bezdomovce také předloni v Tachově. Muž spal v kontejneru s papírem

ČTK